Nové byty a domy vyrastú v Dúbravke, obyvatelia budú mať za oknami les a kúsok do mesta

Projekt Agáty v Dúbravke
Foto: agaty.sk - koláž Bratislavadeň

Projekt Agáty prinesie rôzne formy bývania. Na výber budú byty s niekoľkými izbami, rodinné domy a taktiež apartmány.

Je vám blízka Bratislava IV. a hľadáte si nové bývanie? Ak vás situácia netlačí do urgentnej kúpy bývania, ale môžete si dovoliť pár rokov počkať, možno nájdete svoj vysnívaný domov v projekte Agáty, ktorý vyrastá na okraji Dúbravky.

Za oknami priamo les

Nový projekt na Agátovej ulici sľubuje spojenie ticha a mesta. Neďaleko sa nachádza nákupné centrum či električkové spojenie do centra mesta. Ak sa naopak, budete chcieť ponoriť do pokojného ticha, za oknami bude priamo les, ktorý patrí do chráneného územia.

Okolie disponuje dobrou občianskou vybavenosťou. K dispozícii sú škôlky a školy, potraviny alebo zdravotná starostlivosť.

V okolí projektu je veľa možností na trávenie voľného času. Okrem túr a výletov po Devínskej Kobyle budú môcť obyvatelia využívať wellness, fitness a športoviská v susedstve klubu Penati.

Projekt Agáty v Dúbravke
Nový projekt Agáty. Foto: agaty.sk

Výstavba a jej priebeh

Výstavba sa spustila na jeseň minulého roka. Developer predpokladá, že ukončenie výstavby a podanie žiadosti o kolaudáciu prebehne v 1. kvartáli roka 2024 a právoplatná kolaudácia sa nadobudne v 3. kvartáli toho istého roku. Nehnuteľnosti by mali mať noví majitelia na konci roka 2024.

Vo februári developer informoval, že výstavba ide podľa plánov. V predprípravnej fáze sa vyčistila parcela, ohraničila sa plotom a zabezpečilo sa preloženie vedenia vysokého napätia pod zem. Nasledovala skrývka ornice, vďaka ktorej sa uchová orná pôda plná živín a začali aj výkopové práce.

Projekt je rozdelený na dve fázy. Prvá fáza ráta s výstavbou štvorpodlažného komplexu s bytmi a apartmánmi. Priľahlé domy, ktoré spadajú pod druhú fázu, začnú stavať v máji tohto roka.

Ponuka bývania

Záujemcovia si môžu vybrať byty, domy, apartmány alebo byty s apartmánmi. Ak uprednostňujete menšie bývanie, na výber budú 1-izbové až 4-izbové byty. Komplex, ktorý vyrastie, bude mať 4 poschodia.

Nestačia vám 4 izby? Potom je vo vašom prípade vhodnou voľbou samostatný rodinný dom. Na výber sú iba 5-izbové domy, ku ktorým patria pozemky rôznej veľkosti.

Projekt Agáty v Dúbravke
Nový projekt Agáty. Foto: agaty.sk

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk