Nové centrum obchodu a služieb za takmer dva milióny eur môže vyrásť v Záhorskej Bystrici

Obchodne centrum zahorska bystrica kolaz.jpg
Foto: www.enviroportal.sk - koláž BratislavaDen.sk

Začatie výstavby je naplánované na koniec tohto roka, ukončenie v druhom kvartáli roku 2022.

V Záhorskej Bystrici chcú vybudovať centrum obchodu a služieb za takmer dva milióny eur. Vyplýva to zo zámeru predloženého na posudzovanie vplyvov na životné prostredie EIA.

Účelom zámeru je výstavba a prevádzka objektu solitérnej občianskej vybavenosti (centrum obchodu a služieb) so zabezpečením parkovania na parkovisku s kapacitou 200 stojísk,“ uvádza sa v zámere.

Na poľnohospodárskej pôde

Predpokladané investičné náklady sú 1,9 milióna eur. Začatie výstavby je naplánované na koniec tohto roka, ukončenie v druhom kvartáli roku 2022.

Dotknutá lokalita sa nachádza v severozápadnej časti katastrálneho územia Záhorská Bystrica, mimo zastavaného územia, pri ceste I/2 (Bratislavská cesta).

Lokalita je situovaná na poľnohospodárskej pôde využívanej ako orná pôda a záhrady a na pozemkoch mimo poľnohospodárskej pôdy vedených v katastri nehnuteľností ako zastavané plochy a nádvoria,“ uvádza sa v zámere EIA.

Firmy aj domy

V susedstve sa nachádzajú areály firiem a obytné domy so záhradami na ulici Čs. tankistov a pri ceste I. triedy a poľnohospodárska pôda.

Územie je v súčasnosti nezastavané, z južnej strany ohraničené zástavbou a záhradami na ulici Čs. tankistov, z východnej strany komunikáciou Bratislavská, zo severnej strany navrhovanou cestou a zo západnej strany poľnohospodárskou krajinou.

Obchodne centrum zahorska bystrica 1.jpg
Obchodne centrum zahorska bystrica.jpg

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk