Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Obchodne centrum zahorska bystrica kolaz.jpg
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.enviroportal.sk - koláž BratislavaDen.sk

Nové centrum obchodu a služieb za takmer dva milióny eur môže vyrásť v Záhorskej Bystrici

Začatie výstavby je naplánované na koniec tohto roka, ukončenie v druhom kvartáli roku 2022.

V Záhorskej Bystrici chcú vybudovať centrum obchodu a služieb za takmer dva milióny eur. Vyplýva to zo zámeru predloženého na posudzovanie vplyvov na životné prostredie EIA.

Účelom zámeru je výstavba a prevádzka objektu solitérnej občianskej vybavenosti (centrum obchodu a služieb) so zabezpečením parkovania na parkovisku s kapacitou 200 stojísk,“ uvádza sa v zámere.

Na poľnohospodárskej pôde

Predpokladané investičné náklady sú 1,9 milióna eur. Začatie výstavby je naplánované na koniec tohto roka, ukončenie v druhom kvartáli roku 2022.

Dotknutá lokalita sa nachádza v severozápadnej časti katastrálneho územia Záhorská Bystrica, mimo zastavaného územia, pri ceste I/2 (Bratislavská cesta).

Lokalita je situovaná na poľnohospodárskej pôde využívanej ako orná pôda a záhrady a na pozemkoch mimo poľnohospodárskej pôdy vedených v katastri nehnuteľností ako zastavané plochy a nádvoria,“ uvádza sa v zámere EIA.

Firmy aj domy

V susedstve sa nachádzajú areály firiem a obytné domy so záhradami na ulici Čs. tankistov a pri ceste I. triedy a poľnohospodárska pôda.

Územie je v súčasnosti nezastavané, z južnej strany ohraničené zástavbou a záhradami na ulici Čs. tankistov, z východnej strany komunikáciou Bratislavská, zo severnej strany navrhovanou cestou a zo západnej strany poľnohospodárskou krajinou.

Obchodne centrum zahorska bystrica 1.jpg
Foto: www.enviroportal.sk
Obchodne centrum zahorska bystrica.jpg
Foto: www.enviroportal.sk

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X