Nové centrum pre autistov pribudne v Petržalke, vznikne v budove bývalej škôlky

bývalá škôlka na Znievskej ulici
Foto: BSK

Búracia fáza by mala byť skončená do konca tohto roka. V zariadení bude pobytová sociálna služba i ambulantná služba.

Bratislavský kraj sa pustil do premeny bývalej škôlky na Znievskej ulici v Petržalke. V pláne je vybudovanie nového centra pre dospelých s poruchou autistického spektra.

Stavba sa už odovzdala dodávateľovi. „Momentálne sa realizuje nultá fáza projektu. Ide o kompletnú sanáciu zhoreniska bývalých stavebných objektov, ktoré boli dlhodobo znehodnotené a neslúžili účelu,“ tvrdí hovorkyňa Lucia Forman.

V objektoch však evidujú výskyt nebezpečného materiálu azbestu a preto dodávateľ pristupuje k sanácii odborným postupom v súlade s odporúčaním Okresného úradu životného prostredia a Regionálneho úradu verejného zdravotníctva.

Do konca roka má byť ukončená búracia fáza a nasledujúca fáza už má hotovú architektonickú štúdiu. Projektom sa vybuduje nielen nové centrum, ale zároveň zrevitalizuje zanedbaný priestor.

Väčšina existujúcich centier tohto typu má ambulantnú formu, čo však nestačí. Na Znievskej ulici bude k dispozícii pobytová sociálna služba pre 12 klientov a ambulantná služba pre približne 12 klientov.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk