Nové dopravné ihrisko vzniklo v areáli škôlky v Novom Meste

Materska skola nove dopravne ihrisko bratislava mapy.jpg
Ilustračná foto: www.google.com

Ihrisko sa nachádza v areáli Materskej školy na Legerského ulici.

Deti z bratislavského Nového Mesta sa budú učiť základy bezpečnosti cestnej premávky na novom dopravnom ihrisku. Ako informoval hovorca Nového Mesta Marek Tettinger, ihrisko vyrástlo v areáli Materskej školy na Legerského ulici a deťom slúži od konca novembra minulého roka.

Bezpečnosť detí je prvoradá. Žiaľ, dnes sa mladí ľudia skôr ako okoliu a bezpečnému pohybu na chodníkoch a cestách venujú svojim mobilným telefónom či hudbe v slúchadlách. Preto je dnes, možno viac ako inokedy, dôležité, aby už v útlom veku dostali pevné základy, ako sa správať v doprave,“ uviedol starosta Nového Mesta Rudolf Kusý.

Mestská časť v areáli vymenila starý poškodený povrch za novú asfaltovú plochu s náterom cestičiek, chodníkov a priechodov. Rodičia z Občianskeho združenia Zelená deťom zabezpečili dopravné značky a prostriedky ako bicykle, kolobežky či odrážadlá. Dopravná výchova sa tu bude vyučovať aj za asistencie mestskej polície.

Ihrisko na Legerského bude slúžiť nielen tunajším škôlkarom, ale po dohode ho môžu využívať aj učitelia s deťmi z ostatných materských škôl bratislavského Nového Mesta.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk