Nové Mesto bude mať novú cyklotrasu, výnimočná bude červeným asfaltom

Odborarska ulica cyklotrasa.jpg

Na Odborárskej pribudlo viac ako 700 metrov červeného asfaltu v oboch smeroch.

Na Odborárskej ulici v bratislavskom Novom Meste pribudne nová cyklotrasa s červeným asfaltom.

Odborárska ulica prešla za posledné roky viacerými zmenami. Pred tromi rokmi to bola nová cesta, minulý rok nový chodník a teraz nová cyklotrasa,“ uvádza na svojej webovej stránke Bratislavský samosprávny kraj.

V Bratislave, tak, ako je to už štandardom aj v mnohých európskych mestách, budeme na oddelených cyklotrasách používať červený asfalt,“ priblížilo hlavné mesto. Takýto asfalt použili zatiaľ na kratšom úseku na Starohájskej ulici.

Pribudli stovky metrov

Na Odborárskej pribudlo 777 metrov červeného asfaltu v jednom smere a 735 metrov v druhom smere.

Pre chodcov bude slúžiť chodník, ktorý je od cesty a cyklochodníka v smere na Nobelovu oddelený pásom zelene,“ konštatuje bratislavský magistrát, podľa ktorého je hlavnou výhodou tohto asfaltu bezpečnosť.

Bezpečnosť aj trvácnosť

Červený asfalt je jednoducho rozlíšiteľná vizuálna pomôcka. Môže ísť po ňom iba cyklista a vidieť ho už z diaľky,“ vysvetľuje mesto.

Červený asfalt prispieva k bezpečnosti aj svojou trvácnosťou, neopotrebuje sa tak rýchlo ako náter a teda plní svoju funkciu omnoho dlhší čas. Aktuálne je plánovaná takáto farebná úprava povrchu na takmer 20 cyklotrasách v meste.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk