Nové Mesto bude v tomto roku hospodáriť s takmer 27 miliónmi, investuje hlavne do parkovania

Vajnorska ulica nove mesto brratislava stromy vyrub mapy.jpg
Foto: ilustračné, www.google.com

Nové mesto investuje hlavne do parkovacej politiky v rôznych lokalitách, do škôl aj ihrísk.

Mestská časť Nové Mesto bude v tomto roku hospodáriť s vyrovnaným rozpočtom, takmer 27 miliónov eur. Rozpočet Nového Mesta na rok 2020 schválilo jej miestne zastupiteľstvo.

Jedným z kľúčových projektov tohto roka je rozbehnutie parkovacej politiky v lokalite Tehelného poľa a jeho okolia, kde zastupiteľstvo vyčlenilo zhruba 330-tisíc eur na vybudovanie systému rezidenčného parkovania.

Zlepšenie parkovania

Zlepšiť by sa malo parkovanie aj v lokalite Dimitrovka, kde na vybudovanie nových parkovacích miest na Nobelovej ulici pôjde vyše 115-tisíc eur.

Rozpočet odráža našu dohodu so školami a škôlkami, aby na deti išlo tento rok výrazne viac peňazí, než v predchádzajúcom období,“ zdôraznil starosta Nového Mesta Rudolf Kusý.

Údržba aj opravy

V bežných výdavkoch ide najviac peňazí na vzdelávanie – na chod škôl, spolu 11,4 milióna eur. V kapitálových výdavkoch je tento rok najviac peňazí vyčlenených na sociálne zabezpečenie, a to 1,2 milióna. Na rekonštrukciu ďalších škôl a predškolských zariadení, vrátane jedální a školských ihrísk, vyčlenila mestská časť 570-tisíc eur.

Príspevková organizácia mestskej časti EKO-podnik VPS, ktorá zabezpečuje letnú a zimnú údržbu ciest, chodníkov, detských ihrísk či areálu Kuchajda, dostane na fungovanie príspevok vo výške 3,5 milióna eur. Na výstavbu a opravy miestnych komunikácií, vrátane cyklociest, je určených 3,7 milióna eur.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk