Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Miestny úrad Nové Mesto, Junácka 1
Foto: ilustračné, maps.google.sk
19. marca 2021 Správy Bratislava od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Nové Mesto chce dostať nepojazdné vozidlá z verejných plôch zvýšením dane

Miestne zastupiteľstvo schválilo novú sadzbu dane za užívanie verejného priestranstva.

Miestne zastupiteľstvo bratislavského Nového Mesta schválilo novú sadzbu dane za užívanie verejného priestranstva, ktorú budú platiť majitelia vozidiel bez evidenčného čísla, trvalo alebo dočasne vyradených z evidencie, a tých, ktoré sú zjavne nepojazdné.

Chce tak dostať z ulíc a parkovísk nepojazdné vozidlá, ktoré dlhodobo zaberajú verejné plochy v mestskej časti.

Daň za státie

Schválená sadzba dane je 1,80 eura za jeden meter štvorcový na deň. Rovnakú výšku dane za státie nepojazdných vozidiel má napríklad mesto Banská Bystrica,“ vysvetlila mestská časť.

Mestská časť prišla so zavedením novej sadzby dane vzhľadom na všeobecný problém s nedostatkom parkovacích miest v mestskej časti, ktorý ešte komplikuje státie nepojazdných vozidiel na verejných priestranstvách.

Užívanie verejného priestranstva

Nové Mesto vychádza z pozitívnych skúseností z iných miest na Slovensku, v ktorých sa po zavedení dane za užívanie verejného priestranstva za státie takýchto nepojazdných vozidiel značne znížil ich počet,“ doplnila samospráva.

Účinnosť všeobecne záväzného nariadenia, ktoré v Novom Meste zavádza novú sadzbu dane, začne plynúť 1. mája.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X