Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Park, Biely kríž
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Facebook, Rudolf Kusý

Nové Mesto minulý rok vybudovalo až tri nové parky

V Novom Meste v roku 2017 dokončili celkom tri zelené parky, z ktorých majú obyvatelia určite radosť. Na území mestskej časti pribudol jeden nový park na Bielom kríži. Ďalšie dva boli kompletne upravené a zrekonštruované pomocou vlastnej sily a podniku verejno-prospešných služieb.

Obyvatelia mestskej časti Nové Mesto sú s rokom 2017 určite spokojní, keď sa na ich území dokončili až tri rôzne parky. Úplne novým zeleným útočiskom sa stal park na Bielom kríži, čo je neoficiálna štvrť mestskej časti. Park je vymedzený časťou Račianskej ulice, závodom Palma-Tumys a železničnou stanicou Bratislava – Predmestie. Obyvatelia tejto lokality nový park, kde budú môcť tráviť voľné chvíle, určite ocenia.

Park, Biely kríž
Foto: Facebook, Rudolf Kusý

Ďalším upraveným parkom je tzv. Gaštanica, ktorý sa nachádza na Kolibe a tým tretím je objekt bývalého cyklistického štadióna na rohu Kalinčiakovej a ulice Odbojárov. Oba parky prešli konzervatívnou obnovou, ktorá zahŕňala výstavbu nových chodníčkov, doplnenie osvetlenia, úpravu húštin a výsadbu nových stromov. Na jar tohto roka je ďalej naplánovaná výmena lavičiek, košov a pribudne i nový trávový koberec.

Park biely kriz 2.jpg
Foto: Facebook, Rudolf Kusý

Spokojný je určite aj starosta Nového Mesta Rudolf Kusý, keďže obnova parkov sa realizovala vlastnými silami. To znamená, že mestská časť ušetrila časť financií, ktoré môžu byť použité na ďalšie potrebné veci. Podľa starostu práve takéto realizácie pomocou vlastnej sily a podniku verejno-prospešných služieb sú cesta, ktorou by mala samospráva fungovať.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X