Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Parkovanie v Petržalke
Foto: ilustračné, SITA

Nové Mesto odkladá spustenie rezidentského parkovacieho systému

Dôvodom je aktuálna mimoriadna situácia a bezpečnostné opatrenia proti koronavírusu.

Bratislavské Nové Mesto odkladá spustenie rezidentského parkovacieho systému. Vyplýva to z tlačovej správy hovorcu mestskej časti Mareka Tettingera.

Štart pilotného projektu rezidentského parkovania v bratislavskom Novom Meste sa odkladá. Dôvodom je aktuálna mimoriadna situácia a prijaté bezpečnostné opatrenia proti šíreniu koronavírusu,“ uvádza Nové Mesto.

Všeobecne záväzné nariadenie (VZN), ktoré vytvára podmienky pre zavedenie regulovaného parkovania v Novom Meste, malo začať platiť 1. mája. Následne sa mal postupne spustiť samotný pilotný projekt v zóne Tehelné pole a okolie. Vzhľadom na súčasnú mimoriadnu situáciu však nemožno jeho naštartovanie očakávať skôr ako po letných prázdninách.

Registrácia rezidentov

V súčasnosti je nevyhnutné vyhnúť sa tomu, aby sa nám veľa ľudí sústredilo na jednom mieste. Registrácia rezidentov a vydávanie parkovacích kariet, ktoré sa týkajú tisícok Novomešťanov, by práve takéto riziko zvýšeného pohybu a možného šírenia vírusu priniesli,“ povedal starosta Nového Mesta Rudolf Kusý.

Mestská časť tak tento proces spustí až po zlepšení epidemiologickej situácie. O posunutí platnosti príslušného VZN rozhodne miestne zastupiteľstvo.

Prípravy pilotného projektu regulovaného parkovania, ktoré sa stane aj súčasťou celomestskej parkovacej politiky, však aj naďalej pokračujú. Mestská časť pripravuje a realizuje všetky potrebné softvérové, materiálne, personálne opatrenia, či vyznačovanie parkovacích čiar v pilotnej zóne,“ uvádza Nové mesto.

Pilotná lokalita Nového Mesta

Celomestská parkovacia politika má v hlavnom meste začať platiť od 1. januára 2021. Vlastný pilotný parkovací systém zaviedla mestská časť Petržalka v novembri minulého roka a začiatkom tohto roka aj mestská časť Ružinov v lokalite 500 bytov.

Mestská časť Nové Mesto plánovala zavádzanie regulovaného parkovania v pilotnej lokalite Tehelné pole od 1. mája tohto roka.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X