Nové Mesto pokračuje v elektronizácii svojich služieb

Nové Mesto, stránka
printscreen banm.sk

Najnovšie mestská časť spustila na stránke banm.zastupitelstvo.eu projekt elektronického miestneho zastupiteľstva.

„Občan nájde prehľadne na jednom mieste všetko podstatné z práce svojho zastupiteľstva. Od materiálov predložených na rokovanie miestneho zastupiteľstva, cez prijaté uznesenia, až po detailný prehľad o tom, ako kto hlasoval. Významne to zjednoduší orientáciu v tejto agende, ako aj jej kontrolu zo strany verejnosti,“ povedal starosta bratislavského Nového Mesta Rudolf Kusý.

Občania budú mať vďaka novej stránke podrobný prehľad aj o práci jednotlivých poslancov. Po kliknutí na meno vybraného člena zastupiteľstva sa v prehľadnej, štruktúrovanej podobe dozvedia, aká je jeho účasť na rokovaniach, ako hlasoval o jednotlivých materiáloch a podobne.

Na stránke nájdu obyvatelia pozvánky na rokovania, časom pribudnú ďalšie služby – možnosť nechať si poslať pozvánku na rokovanie zastupiteľstva či detailnejšie profily poslancov.

Súčasťou elektronického zastupiteľstva je aj archív starších materiálov, rokovaní, nezostrihaných záznamov z rokovania zastupiteľstva, prehľad hlasovaní a register schválených uznesení z tohto volebného obdobia. Kto má záujem prezrieť si detailné informácie o niektorom z predchádzajúcich rokovaní miestneho zastupiteľstva, nájde na stránke kompletný nezostrihaný videoarchív, ale aj stenografické záznamy.

Stránka má moderný tzv. responzívny dizajn, vďaka ktorému je dobre prístupná z počítačov, ale aj z mobilných zariadení, akými sú tablety či mobilné telefóny. Súčasťou novej služby je aj kompletný register prijatých právnych noriem – všeobecne záväzných nariadení.

Prednosta novomestského miestneho úradu Ľubomír Baník upozorňuje, že pre samosprávu prináša digitálne zastupiteľstvo úsporu finančných prostriedkov, keďže časť agendy už nebude nutné tlačiť a spracovávať v papierovej podobe.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk