Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Nové Mesto, stránka
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
printscreen banm.sk
2. novembra 2015 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od BratislavaDen.skbanm.sk, © BratislavaDen.sk, iDen Media s.r.o.

Nové Mesto pokračuje v elektronizácii svojich služieb

Najnovšie mestská časť spustila na stránke banm.zastupitelstvo.eu projekt elektronického miestneho zastupiteľstva.

„Občan nájde prehľadne na jednom mieste všetko podstatné z práce svojho zastupiteľstva. Od materiálov predložených na rokovanie miestneho zastupiteľstva, cez prijaté uznesenia, až po detailný prehľad o tom, ako kto hlasoval. Významne to zjednoduší orientáciu v tejto agende, ako aj jej kontrolu zo strany verejnosti,“ povedal starosta bratislavského Nového Mesta Rudolf Kusý.

Občania budú mať vďaka novej stránke podrobný prehľad aj o práci jednotlivých poslancov. Po kliknutí na meno vybraného člena zastupiteľstva sa v prehľadnej, štruktúrovanej podobe dozvedia, aká je jeho účasť na rokovaniach, ako hlasoval o jednotlivých materiáloch a podobne.

Na stránke nájdu obyvatelia pozvánky na rokovania, časom pribudnú ďalšie služby – možnosť nechať si poslať pozvánku na rokovanie zastupiteľstva či detailnejšie profily poslancov.

Súčasťou elektronického zastupiteľstva je aj archív starších materiálov, rokovaní, nezostrihaných záznamov z rokovania zastupiteľstva, prehľad hlasovaní a register schválených uznesení z tohto volebného obdobia. Kto má záujem prezrieť si detailné informácie o niektorom z predchádzajúcich rokovaní miestneho zastupiteľstva, nájde na stránke kompletný nezostrihaný videoarchív, ale aj stenografické záznamy.

Stránka má moderný tzv. responzívny dizajn, vďaka ktorému je dobre prístupná z počítačov, ale aj z mobilných zariadení, akými sú tablety či mobilné telefóny. Súčasťou novej služby je aj kompletný register prijatých právnych noriem – všeobecne záväzných nariadení.

Prednosta novomestského miestneho úradu Ľubomír Baník upozorňuje, že pre samosprávu prináša digitálne zastupiteľstvo úsporu finančných prostriedkov, keďže časť agendy už nebude nutné tlačiť a spracovávať v papierovej podobe.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X