Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Rodicia dieta rodina pixabay.jpg
Foto: ilustračné, pixabay.com
4. novembra 2019 Správy BratislavaOznamy a dôležité informácie od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Nové Mesto poskytuje novorodencom finančný príspevok až 200 eur, pomáhajú aj ostatné mestské časti

Svojich najmenších obyvateľov podporujú aj niektoré ďalšie mestské časti.

Najštedrejšiou bratislavskou mestskou časťou v rámci finančnej podpory rodín s novonarodenými deťmi je Nové Mesto. Pri narodení dieťaťa poskytuje jednorazový príspevok 200 eur, tento rok ho poskytli už 427 rodinám s bábätkom. Agentúru SITA o tom informoval komunikačný manažér Nového Mesta Ján Borčin. O tento príspevok môže požiadať mamička novorodenca, ktorá má trvalé bydlisko v Novom Meste.

Svojich najmenších podporujú aj niektoré ďalšie mestské časti. Ružinovským rodičom poskytne mestská časť príspevok 110 eur. „Zároveň spolupracujeme so spoločnosťou Henkel, ktorá rodičom pri príležitosti uvítania do života daruje balíček produktov,“ uviedla pre agentúru SITA hovorkyňa Ružinova Tatiana Tóthová s tým, že v budúcnosti by takýchto spoluprác chceli nadviazať viac.

Staré Mesto po požiadaní poskytne 100-eurový príspevok, pričom podmienkou je takisto trvalý pobyt matky dieťaťa v mestskej časti, a to v čase narodenia dieťaťa. Pre agentúru SITA to uviedol hovorca Starého Mesta Matej Števove.

Žiadosť o príspevok

V Karlovej Vsi poskytujú rodičom novorodencov príspevok 90 eur, pričom rodič, ktorý oň požiada, musí mať trvalý pobyt v mestskej časti minimálne jeden rok. Pre agentúru SITA to uviedol Miroslav Špejl z referátu komunikácie s médiami a vzťahy s verejnosťou v Karlovej Vsi.

Mestské časti Petržalka a Dúbravka neposkytujú špeciálne príspevky pri narodení dieťaťa. V Dúbravke organizujú niekoľkokrát do roka podujatie „Vítanie detí do života“. Na tomto podujatí rozdajú rodičom novorodencov darčekové poukážky.

Sociálna pomoc

Mestská časť ich poskytuje vďaka spolupráci so súkromnými firmami. Ide napríklad o poukážky na nákup potravín alebo drogérie a podobne,“ informovala agentúru SITA hovorkyňa Dúbravky Lucia Marcinatová. V Petržalke môžu rodičia, ktorí sa nachádzajú v zlej finančnej situácii požiadať o sociálnu výpomoc.

Pri posudzovaní žiadosti zohľadňujeme príjem žiadateľa, napríklad osamelá matka s jedným dieťaťom by mala mať príjem maximálne do 500 eur,“ vysvetlila hovorkyňa Petržalky Mária Halašková.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X