Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
vianočný príspevok, vianoce, peniaze
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: pixabay.com
19. decembra 2015 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skbanm.sk, © BratislavaDen.sk, iDen Media s.r.o.

Nové Mesto pred Vianocami pomáhalo. Prilepšilo 361 sociálne slabším občanom

Mestská časť krátko pred Vianocami pomohla svojim takmer štyrom stovkám sociálne slabších obyvateľov, ktorí sa ocitli v nepriaznivej životnej situácii. Nové Mesto im poskytlo jednorazový finančný príspevok, na tento účel vyčlenilo v rozpočte celkovú sumu 13 580 eur.

Vianočnú finančnú výpomoc dostalo 361 našich obyvateľov. Výška príspevku sa pohybuje od 30 do 70 eur, v závislosti od životnej situácie. Chceme takto aspoň trochu spríjemniť sviatočnú atmosféru Novomešťanom, ktorí sa ocitli v hmotnej núdzi a prispieť k ich bohatšiemu vianočnému stolu,“ povedal starosta Nového Mesta Rudolf Kusý.

Najväčšiu skupinu, celkom 209 Novomešťanov, ktorí dostali finančnú výpomoc k vianočným sviatkom, predstavujú osamelí, nepracujúci dôchodcovia, ktorých dôchodok nepresahuje hranicu 360 eur.

Ďalšiu skupinu, celkom 152 Novomešťanov, tvoria poberatelia dávky v hmotnej núdzi z Úradu práce sociálnych vecí a rodiny Bratislava. Ide o rodiny s deťmi, ktoré vychováva osamelý rodič alebo dvaja rodičia, ktorí sú nezamestnaní, prípadne majú nízky príjem. Pomoc dostali aj rodiny, ktoré majú zverené deti do starostlivosti a nezamestnaní, z ktorých prevažná väčšina má problém sa zamestnať pre svoj vek, vzdelanie alebo prax a seniori, ktorých nízky príjem je doplnený dávkou v hmotnej núdzi.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X