Nové Mesto pred Vianocami pomáhalo. Prilepšilo 361 sociálne slabším občanom

vianočný príspevok, vianoce, peniaze
ilustračné: pixabay.com

Mestská časť krátko pred Vianocami pomohla svojim takmer štyrom stovkám sociálne slabších obyvateľov, ktorí sa ocitli v nepriaznivej životnej situácii. Nové Mesto im poskytlo jednorazový finančný príspevok, na tento účel vyčlenilo v rozpočte celkovú sumu 13 580 eur.

Vianočnú finančnú výpomoc dostalo 361 našich obyvateľov. Výška príspevku sa pohybuje od 30 do 70 eur, v závislosti od životnej situácie. Chceme takto aspoň trochu spríjemniť sviatočnú atmosféru Novomešťanom, ktorí sa ocitli v hmotnej núdzi a prispieť k ich bohatšiemu vianočnému stolu,“ povedal starosta Nového Mesta Rudolf Kusý.

Najväčšiu skupinu, celkom 209 Novomešťanov, ktorí dostali finančnú výpomoc k vianočným sviatkom, predstavujú osamelí, nepracujúci dôchodcovia, ktorých dôchodok nepresahuje hranicu 360 eur.

Ďalšiu skupinu, celkom 152 Novomešťanov, tvoria poberatelia dávky v hmotnej núdzi z Úradu práce sociálnych vecí a rodiny Bratislava. Ide o rodiny s deťmi, ktoré vychováva osamelý rodič alebo dvaja rodičia, ktorí sú nezamestnaní, prípadne majú nízky príjem. Pomoc dostali aj rodiny, ktoré majú zverené deti do starostlivosti a nezamestnaní, z ktorých prevažná väčšina má problém sa zamestnať pre svoj vek, vzdelanie alebo prax a seniori, ktorých nízky príjem je doplnený dávkou v hmotnej núdzi.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk