Nové Mesto pripravilo pre milovníkov kníh 10 letných knižničiek

Letna kniznica.jpg

V Novom Meste sa rozrastá projekt letných knižničiek. Najnovšia pribudla v parku Gaštanica na Kolibe, ktorý len nedávno po revitalizácii sprístupnili verejnosti.

V rôznych lokalitách Nového Mesta je tak od 1. júna do 30. septembra záujemcom o letné čítanie k dispozícii už desať drevených knižničiek.

„Cieľom tohto projektu je spropagovať knihy a čítanie a spríjemniť obyvateľom a návštevníkom Nového Mesta chvíle pri vode, v prírode, na ihriskách či v parkoch,“ uviedol novomestský starosta Rudolf Kusý.

Knižničky sú umiestnené na obľúbených miestach, ktoré verejnosť navštevuje kvôli relaxu a oddychu. Tri nájdete na Kuchajde – pri amfiteátri, pri športových ihriskách a pri vstupe z Vajnorskej ulice. Dve v parkoch na Račianskom mýte a v spomínanej Gaštanici, štyri na detských ihriskách v Mierovej kolónii, Novej dobe, na Jahodovej na Kramároch a Osadnej. Jedna je pri kostole na Teplickej ulici.

Zásobovanie knižničiek literatúrou má na starosti Knižnica Bratislava – Nové Mesto. „Knihy sú voľne prístupné všetkým záujemcom o literatúru, za požičanie sa nič neplatí. Knižku si čitateľ môže zobrať aj domov a po prečítaní ju vráti späť do knižničky,“ povedala riaditeľka knižnice Jana Vozníková.

Každá knižka je označená pečiatkou knižnice a nápisom Letná knižnička. Aj preto novomestská knižnica prosí každého, kto by chcel darovať svoje knihy, aby ich nevkladal do letných knižničiek, ale priniesol ich do centrálnej knižnice na Pionierskej ulici č. 12. Prevádzkový poriadok nájdete TU.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk