Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Jazero Kuchajda
ilustračné: SITA
3. februára 2017 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skbanm.sk, © BratislavaDen.sk, iDen Media s.r.o.

Nové Mesto pripravuje revitalizáciu Kuchajdy, hľadá nápady

Kuchajda sa vždy v lete stáva dočasným centrom športových, kultúrnych a spoločenských aktivít mestskej časti. Zeleň na Kuchajde pod vplyvom prehrievania mestského prostredia ledva prežíva, preto chce Nové Mesto tento stav zlepšiť.

Riešením by bola moderná revitalizácia Kuchajdy, ktorá sa zameria na zadržiavanie vody v krajine. Takto zadržaná voda by mala zeleni pomôcť. Na vytvorenie riešenia pripravuje mestská časť v najbližšom období architektonickú súťaž.

Po súťaži sa počíta aj s územným zásahom, čím vzniká príležitosť na rozšírenie alebo zlepšenie zázemia pre športové a iné celoročné voľnočasové aktivity.

Na Kuchajde sa okrem slnenia, kúpania, skákania do vody a behania konajú rôzne workoutové aktivity, cvičí sa tam joga, trénujú boxeri, cvičia tehuľky, pozerajú sa filmy či sa tam konajú podujatia občianskych združení. Asi najväčším úletom bol Adrenalínový pohár v presnosti pristátia na padáku. V minulosti lietali nad Kuchajdou okrem vtákov balóny i šarkany, na vode sa plavili okrem labutí a kačíc dračie lode. Na trávnikoch v okolí jazdili deti na poníkoch, naháňali drakov a absolvovali rôzne športové súťaže a hry, a to nielen na MDD.

Stále však existuje viacero druhov športových a spoločenských aktivít, ktorým Kuchajda ešte neposkytuje zázemie, hoci by mohla. Preto je dôležité, aby sa do plánovania verejných priestorov zapojili všetci, ktorí môžu verejný priestor okolo Kuchajdy obohatiť a prispôsobiť ho svojim záujmom či aktivitám.

Referát pre participáciu verejnosti bude ešte do 12. 2. 2017 oslovovať športové komunity a jednotlivých občanov, aby pomenovali svoje potreby a prispeli svojimi postrehmi alebo nápadmi k zlepšeniu športových a rekreačných funkcií Kuchajdy. Kto sa ešte chce zapojiť do plánovania verejných priestorov, môže si dohodnúť individuálne stretnutie e-mailom na [email protected] alebo telefonicky na čísle 0905/340 394. Pracovníci referátu po dohode prídu za vami. Zmapované podnety sa tak dostanú do podkladov súťaže.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X