Nové Mesto tento rok podporuje športové aktivity sumou 62,5-tisíca eur

dotacie-pre-sportove-kluby
Foto: ilustračné, GettyImages

Bratislavská mestská časť Nové Mesto tento rok podporuje z organizáciu športových podujatí.

Bratislavská mestská časť Nové Mesto podporuje športové aktivity, na rok 2019 na tento účel vyčlenili 62,5-tisíca eur. Finančnú podporu z rozpočtu čerpá napríklad Novomestský športový klub, ktorý tento rok dostane 22,5-tisíca eur.

V rozpočte sa nachádzajú peniaze aj pre klub Školak, a to konkrétne 24-tisíc eur. Okrem podpory konkrétnych organizácií vyčlenilo Nové Mesto z rozpočtu 16-tisíc eur na organizáciu a podporu športových podujatí. Pre agentúru SITA to uviedol starosta Nového Mesta Rudolf Kusý. Starosta považuje podporu športu a mládeže za veľmi dôležitú.

Radi pomáhame tým, ktorí vytvárajú deťom kvalitné podmienky na aktívny pohyb a zmysluplné trávenie voľného času,“ uviedol Kusý a dodal, že napríklad Novomestský športový klub z peňazí mestskej časti vymenil 25-rokov staré kosačky za novú.

Pravidelné športové turnaje

Školak klub zdravia a pohybu pravidelne organizuje turnaje vo futbale, florbale či stolnom tenise. Sídli na Riazanskej 75 a k dispozícii má volejbalové, nohejbalové, basketbalové, futbalové, hokejbalové, beachvolejbalové či softtenisové ihrisko.

Stolný tenis sa dá zahrať vo vonkajších i vnútorných priestoroch. V krytých priestoroch sa nachádza aj posilňovňa, telocvičňa na aktivity bez lôpt. Novomestský športový klub je zameraný na futbalové turnaje. Vznikol v roku 2014 spojením klubov FK BCT, ŠK Štart Nepočujúci a ZŠ Kalinčiakova. Klub má tímy vo všetkých vekových kategóriách.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk