Nové Mesto vyhlási súťaž na prenájom Konskej železnice

Budova konskej železnice
ilustračné: SITA

Nové Mesto vyhlási súťaž na prenájom budovy Konskej železnice na Krížnej ulici blízko Trnavského mýta. Rozhodli o tom novomestskí miestni poslanci na utorňajšom rokovaní zastupiteľstva.

Mestská časť v súčasnosti využíva iba časť budovy a aj to len v čase sobášov, zvyšnú časť budovy nevyužívajú. Zastupiteľstvo schválilo nájomné vo výške 53 074 eur ročne. Budova je jedným z najstarších objektov v tejto časti Bratislavy. Jej priestory sú podľa samosprávy vhodné pre kancelárie, administratívu, prevádzky obchodu i verejnoprospešné účely.

Niektorým miestnym poslancom sa však nájom pamiatky, ktorú má Nové Mesto vo svojom erbe, nepáči. Poslankyňa Zuzana Rattajová chcela, aby návrh z dnešného rokovania stiahli. Zastupiteľstvo však jej návrh neschválilo. Podľa nej si budova zaslúži kultúru, ktorá do Nového Mesta patrí. Ako ďalej dodala, ak v priestore budú kancelárie, žiadnu kultúru tam už nikto nedostane.

Poslanec Vladimír Mikuš v diskusii spomenul, že na kultúru sú vhodné iné priestory v Novom Meste, nie Konská železnica. Súťaž sa nepáčila ani poslankyni Kataríne Šebejovej. Diskusiu o využití tejto budovy považuje za neuzavretú, podľa nej mal byť aktívnejší miestny úrad a dbať na to, čo s budovou bude.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk