Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Obnova parku ludove namestie banm.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
banm.sk
22. mája 2018 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skbanm.sk, © BratislavaDen.sk Diskusia()

Nové Mesto začalo s rekonštrukciou parku na Ľudovom námestí

Park na Ľudovom námestí v Novom Meste už čoskoro dostane vynovený vzhľad. Mestská časť v týchto dňoch rozbehla jeho rekonštrukciu.

„Je to šiesty park, ktorý v Novom Meste obnovíme, alebo vytvoríme za posledných osem rokov,“ informoval starosta Nového Mesta Rudolf Kusý s tým, že náklady na rekonštrukciu parku sú 230-tisíc eur.

Revitalizácii parku predchádzala séria verejných diskusií a pripomienkovania zo strany miestnych obyvateľov. „Architekt pôvodne navrhoval výraznejšie zmeny v podobe parku. Z diskusií však vyplynulo, že ľudia chcú pomerne konzervatívnu obnovu parku bez veľkých zmien,“ vraví miestna poslankyňa Andrea Vítková.

Stromy i lavičky

V parku bude ošetrených 46 jestvujúcich stromov a pribudne 42 nových stromov, pričom sadiť sa majú najmä dlhoveké, odolné dreviny. Navrhnuté sú aj nové kvetinové záhony s viac ako 450 rastlinami, ktoré tvoria najmä trvalky a ruže.

V rámci rekonštrukcie pribudnú nové lavičky a nové osvetlenie, ktorého cieľom je zníženie svetelného smogu v tejto lokalite.

Súčasťou revitalizácie parku na Ľudovom námestí sú vodozádržné opatrenia na podporu zachytávania dažďových i závlahových vôd ku drevinám. Dažďová voda zo strechy kontajnerového stojiska na kraji parku bude odvedená do vsakovacej jamy a strecha stojiska bude mať zelenú vegetačnú stenu. Chodníky a spevnené plochy budú tvorené čiastočne priepustnou prírodnou a betónovou dlažbou so škárovaním z prírodného piesku. Pri rekonštrukcii fontány mestská časť počíta s tým, že bude zavlažovaná vodou z vlastnej studne.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X