Nové Mesto začalo s rekonštrukciou parku na Ľudovom námestí

Obnova parku ludove namestie banm.jpg
banm.sk

Park na Ľudovom námestí v Novom Meste už čoskoro dostane vynovený vzhľad. Mestská časť v týchto dňoch rozbehla jeho rekonštrukciu.

„Je to šiesty park, ktorý v Novom Meste obnovíme, alebo vytvoríme za posledných osem rokov,“ informoval starosta Nového Mesta Rudolf Kusý s tým, že náklady na rekonštrukciu parku sú 230-tisíc eur.

Revitalizácii parku predchádzala séria verejných diskusií a pripomienkovania zo strany miestnych obyvateľov. „Architekt pôvodne navrhoval výraznejšie zmeny v podobe parku. Z diskusií však vyplynulo, že ľudia chcú pomerne konzervatívnu obnovu parku bez veľkých zmien,“ vraví miestna poslankyňa Andrea Vítková.

Stromy i lavičky

V parku bude ošetrených 46 jestvujúcich stromov a pribudne 42 nových stromov, pričom sadiť sa majú najmä dlhoveké, odolné dreviny. Navrhnuté sú aj nové kvetinové záhony s viac ako 450 rastlinami, ktoré tvoria najmä trvalky a ruže.

V rámci rekonštrukcie pribudnú nové lavičky a nové osvetlenie, ktorého cieľom je zníženie svetelného smogu v tejto lokalite.

Súčasťou revitalizácie parku na Ľudovom námestí sú vodozádržné opatrenia na podporu zachytávania dažďových i závlahových vôd ku drevinám. Dažďová voda zo strechy kontajnerového stojiska na kraji parku bude odvedená do vsakovacej jamy a strecha stojiska bude mať zelenú vegetačnú stenu. Chodníky a spevnené plochy budú tvorené čiastočne priepustnou prírodnou a betónovou dlažbou so škárovaním z prírodného piesku. Pri rekonštrukcii fontány mestská časť počíta s tým, že bude zavlažovaná vodou z vlastnej studne.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk