Nové Mesto zamietlo výstavbu bytového domu na Vresovej ulici na Kramároch

Vresova kramare vystavba polyfunkcny dom.jpg
Foto: www.facebook.com , maps.google.com - koláž BratislavaDen.sk

Mestská časť žiadala od developera radikálne zníženie stavby, avšak nestalo sa tak.

Nové Mesto zamietlo výstavbu bytového domu na Vresovej ulici na Kramároch. Ako informuje na sociálnej sieti starosta Nového Mesta Rudolf Kusý, developer chce na bývalom pozemku nemocnice roky postaviť bytový dom s desiatkami nových bytov. Pozemok susedí z jednej strany s nemocnicou, z druhej strany s rodinnými domami.

V minulosti sme sa s ním pokúšali dohodnúť na rapídnom znížení výstavby,“ uviedol Kusý s tým, že problémom nie je len prítomnosť rodinných domov, ale aj plánovaný vstup desiatok nových áut z úzkej Vresovej ulice.

Starosta vysvetlil, že nejde len o problém niekoľkých obyvateľov, ktorí si zvykli na pokojné bývanie. „Nejde iba o razantné navýšenie miestnej dopravy pri detskom ihrisku, ktoré slúži celej spodnej časti Kramárov, ide aj o neželaný precedens,“ upozorňuje Kusý.

Nemocnica predala viacero pozemkov a ak by stavbu povolili, budú povolenie žiadať aj ostatní vlastníci. Od developera žiadali radikálne zníženie stavby, avšak nestalo sa tak.

Keďže developer mal všetky stanoviská kladné, snažili sme sa nájsť zákonný dôvod zamietnutia. A našli sme ho, výstavba je zamietnutá,“ uzavrel Kusý.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk