Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Parkovanie parkovaci system nove mesto.jpg
Foto: archívne, www.banm.sk
10. septembra 2020 Správy BratislavaAktuálne správy od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Nové Mesto zrušilo verejné obstarávanie na softvér pre parkovaciu politiku

Dôvodom bolo predĺženie procesu obstarávania, mestská časť vyhlási nové obstarávanie.

Bratislavské Nové Mesto zrušilo verejné obstarávanie na softvér pre parkovaciu politiku v pilotnej zóne Tehelné pole. Vyplýva to z oznámenia vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie.

Z dôvodu neočakávaného predĺženia procesu verejného obstarávania, ku ktorému prišlo v dôsledku nutnosti vykonania opakovaného vysvetľovania predložených dokladov, nebolo možné ukončiť súťaž a uzatvoriť zmluvu tak, aby boli fixne určené termíny splniteľné, resp. tieto termíny už uplynuli,“ uvádza sa oznámení.

Termínom na spustenie prevádzky pilotného parkovacieho systému v Novom Meste bol 1. október, ešte predtým však musí byť spustená testovacia prevádzka. Mestská časť vyhlási ďalšie verejné obstarávanie s novými termínmi dodania služby.

Zmluva o spolupráci

Spoločne s hlavným mestom intenzívne pracujeme na tom, aby sa v Novom Meste vo vymedzenej pilotnej zóne Tehelné pole rozbehla celomestská parkovacia politika,“ uviedol starosta mestskej časti Rudolf Kusý a dodal, že mestská časť s magistrátom hlavného mesta podpísala zmluvu o spolupráci.

Cieľom parkovacej politiky je upratať verejný priestor tak, aby chodník slúžil primárne chodcom, aby autá neparkovali na zeleni a neznehodnocovali ju, ale aj znížiť množstvo áut v Bratislave, ktoré rastie každým rokom,“ vysvetlil Kusý a dodal, že parkovacia politika musí jednoznačne zvýhodniť miestnych obyvateľov pred návštevníkmi koncertov a športových zápasov, ale aj pred podnikateľmi, ktorí si z verejných priestorov urobili parkoviská.

Práve preto sme začali v blízkosti štadiónov v lokalite ohraničenej Trnavskou, Bajkalskou, Jarošovou, Kukučínovou a Legionárskou ulicou,“ uzavrel.

Posunutie pre pandémiu

Na májovom zasadnutí novomestského zastupiteľstva poslanci rozhodli, že termínom spustenia parkovacej politiky v mestskej časti Nové Mesto bude október tohto roka. Pôvodne malo byť regulované parkovanie v Novom Meste spustené 1. mája.

V dôsledku pandémie sa však projekty posunuli, preto mestská časť navrhla októbrový termín. Celomestská parkovacia politika v Bratislave mala začať platiť od začiatku budúceho roka, magistrát však označil tento termín za nereálny. Konečný termín zatiaľ nie je známy.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X