Nové Mesto zrušilo verejnú súťaž na pilotný parkovací systém v sume 208-tisíc eur

parkovanie parkovacia politika parkovisko autá cesta petržalka bratislava
Foto: ilustračné, SITA/Branislav Bibel

Mestská časť sa rozhodla verejné obstarávanie zrušiť a vyhlásiť nový tender, v ktorom zohľadní relevantné pripomienky.

Mestská časť Nové Mesto zrušila tender na pilotný parkovací systém v zóne Tehelné pole v hodnote 208-tisíc eur. Vyplýva to z dnešného oznámenia vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO). Dôvodom zrušenia je veľké množstvo pripomienok k pôvodným podmienkam tendra.

Mestská časť sa rozhodla verejné obstarávanie zrušiť a vyhlásiť nový tender, v ktorom zohľadní relevantné pripomienky.

V rámci verejného obstarávania mestská časť Nové Mesto hľadala dodávateľa a prevádzkovateľa informačného systému pre správu regulovaného parkovania, univerzálneho platobného portálu na úhradu a kontrolu parkovného prostredníctvom mobilnej aplikácie, webstránky a parkovacích automatov v pilotnej zóne Bratislava – Nové Mesto.

Pravidlá parkovania

V priebehu verejného obstarávania boli verejnému obstarávateľovi doručené žiadosti o nápravu, ako aj veľké množstvo otázok a pripomienok smerujúcich k opisu predmetu zákazky, ako aj k lehotám uvedeným v súťažných podkladoch a výzve na predkladanie ponúk. Verejný obstarávateľ sa rozhodol predmetné obstarávanie zrušiť a v novom verejnom obstarávaní zohľadniť relevantné pripomienky týkajúce sa predmetu zákazky a uvedených termínov,“ píše sa v oznámení ÚVO.

Nové Mesto schválilo koncom minulého roka všeobecne záväzné nariadenie (VZN), ktoré upravuje základné pravidlá rezidentského parkovania v pilotnej zóne Tehelné pole. Nové VZN vstúpi do platnosti 1. mája tohto roka.

V zóne budú môcť autá parkovať po celý deň bez obmedzení, večer v čase od 18.00 do 08.00 nasledujúceho dňa sú oprávnení v zóne parkovať iba držitelia rezidentských, návštevníckych, bonusových a abonentských parkovacích kariet.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk