Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
parkovanie parkovacia politika parkovisko autá cesta petržalka bratislava
Foto: ilustračné, SITA/Branislav Bibel
25. februára 2020 Správy BratislavaAktuálne správy od BratislavaDen.sk Diskusia()

Nové Mesto zrušilo verejnú súťaž na pilotný parkovací systém v sume 208-tisíc eur

Mestská časť sa rozhodla verejné obstarávanie zrušiť a vyhlásiť nový tender, v ktorom zohľadní relevantné pripomienky.

Mestská časť Nové Mesto zrušila tender na pilotný parkovací systém v zóne Tehelné pole v hodnote 208-tisíc eur. Vyplýva to z dnešného oznámenia vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO). Dôvodom zrušenia je veľké množstvo pripomienok k pôvodným podmienkam tendra.

Mestská časť sa rozhodla verejné obstarávanie zrušiť a vyhlásiť nový tender, v ktorom zohľadní relevantné pripomienky.

V rámci verejného obstarávania mestská časť Nové Mesto hľadala dodávateľa a prevádzkovateľa informačného systému pre správu regulovaného parkovania, univerzálneho platobného portálu na úhradu a kontrolu parkovného prostredníctvom mobilnej aplikácie, webstránky a parkovacích automatov v pilotnej zóne Bratislava – Nové Mesto.

Pravidlá parkovania

V priebehu verejného obstarávania boli verejnému obstarávateľovi doručené žiadosti o nápravu, ako aj veľké množstvo otázok a pripomienok smerujúcich k opisu predmetu zákazky, ako aj k lehotám uvedeným v súťažných podkladoch a výzve na predkladanie ponúk. Verejný obstarávateľ sa rozhodol predmetné obstarávanie zrušiť a v novom verejnom obstarávaní zohľadniť relevantné pripomienky týkajúce sa predmetu zákazky a uvedených termínov,“ píše sa v oznámení ÚVO.

Nové Mesto schválilo koncom minulého roka všeobecne záväzné nariadenie (VZN), ktoré upravuje základné pravidlá rezidentského parkovania v pilotnej zóne Tehelné pole. Nové VZN vstúpi do platnosti 1. mája tohto roka.

V zóne budú môcť autá parkovať po celý deň bez obmedzení, večer v čase od 18.00 do 08.00 nasledujúceho dňa sú oprávnení v zóne parkovať iba držitelia rezidentských, návštevníckych, bonusových a abonentských parkovacích kariet.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X