Nové parkourové ihrisko majú aj v Devínskej Novej Vsi

Parkourove ihrisko na sidlisku stred ilustracna foto.jpg

Devínska Nová Ves, ako aj ostatné mestské časti v Bratislave, rieši nárast kriminality mládeže, čoraz viac sa vyskytujúci vandalizmus a, žiaľ, aj rozšírené užívanie drog.

Aj preto mestská časť privítala aktivitu mladých ľudí, ktorí sú dobrým príkladom pre ostatných. Cvičia v prírode na už vybudovaných work-outových zostavách v areáli ZŠ P. Horova a pod mostom Slobody.

Na základe záujmu mládeže z Devínskej Novej Vsi o vybudovanie parkourového ihriska, mestská časť využila možnosť podať žiadosť do participatívneho dotačného systému BSK. Vo verejnom hlasovaní, napriek veľkej konkurencii, zvíťazili a získali dotáciu 5 000 eur, ktorú využili na vybudovanie troch prvkov parkourového ihriska a kvalitnej dopadovej plochy. Postupne, podľa záujmu športovcov a možností mestskej časti, sa budú k tejto zostave dopĺňať ďalšie cvičebné prvky.

Parkourove ihrisko na sidlisku stred.jpg
Zdroj: https://www.devinskanovaves.sk/aktuality/2018/parkourove-ihrisko-na-sidlisku-stred

Čo sa vlastne skrýva za slovom PARKOUR?

Parkour je tréningová metóda, pri ktorej parkourista (traceur), v dôkladnej súhre vlastného tela, prekonáva prekážky v prirodzenom prostredí. Základom parkouru je systematický tréning, od jednoduchších cvikov, cez akrobatické prvky a saltá až po náročné skoky, ktoré môžu byť vykonávané až po dokonalom zvládnutí základných prvkov.

Parkourove ihrisko na sidlisku stred2.jpg
Zdroj: https://www.devinskanovaves.sk/aktuality/2018/parkourove-ihrisko-na-sidlisku-stred

V súčasnosti je to už pomerne rozšírený šport, ktorý mládež trénuje pod dozorom skúsených trénerov. Je v záujme mestskej časti podporovať aktívne využitie voľného času detí a mládeže, vytvárať im podmienky na športovanie s cieľom, že náplňou ich voľného času bude viac pohyb, cvičenie a nie bezcieľne surfovanie po internete, vandalizmus a kriminalita.

Devínska Nová Ves preto verí, že táto nová ponuka osloví ďalších aktívnych ľudí a tiež, že sa pri športe stretnú mladí aj tí skôr narodení.

Parkourove ihrisko na sidlisku stred3.jpg
Zdroj: https://www.devinskanovaves.sk/aktuality/2018/parkourove-ihrisko-na-sidlisku-stred

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk