Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Parkourove ihrisko na sidlisku stred ilustracna foto.jpg
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Zdroj: www.devinskanovaves.sk
18. decembra 2018 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od BratislavaDen.skTS BratislavaDen.sk Diskusia()

Nové parkourové ihrisko majú aj v Devínskej Novej Vsi

Devínska Nová Ves, ako aj ostatné mestské časti v Bratislave, rieši nárast kriminality mládeže, čoraz viac sa vyskytujúci vandalizmus a, žiaľ, aj rozšírené užívanie drog.

Aj preto mestská časť privítala aktivitu mladých ľudí, ktorí sú dobrým príkladom pre ostatných. Cvičia v prírode na už vybudovaných work-outových zostavách v areáli ZŠ P. Horova a pod mostom Slobody.

Na základe záujmu mládeže z Devínskej Novej Vsi o vybudovanie parkourového ihriska, mestská časť využila možnosť podať žiadosť do participatívneho dotačného systému BSK. Vo verejnom hlasovaní, napriek veľkej konkurencii, zvíťazili a získali dotáciu 5 000 eur, ktorú využili na vybudovanie troch prvkov parkourového ihriska a kvalitnej dopadovej plochy. Postupne, podľa záujmu športovcov a možností mestskej časti, sa budú k tejto zostave dopĺňať ďalšie cvičebné prvky.

Parkourove ihrisko na sidlisku stred.jpg
Zdroj: www.devinskanovaves.sk

Čo sa vlastne skrýva za slovom PARKOUR?

Parkour je tréningová metóda, pri ktorej parkourista (traceur), v dôkladnej súhre vlastného tela, prekonáva prekážky v prirodzenom prostredí. Základom parkouru je systematický tréning, od jednoduchších cvikov, cez akrobatické prvky a saltá až po náročné skoky, ktoré môžu byť vykonávané až po dokonalom zvládnutí základných prvkov.

Parkourove ihrisko na sidlisku stred2.jpg
Zdroj: www.devinskanovaves.sk

V súčasnosti je to už pomerne rozšírený šport, ktorý mládež trénuje pod dozorom skúsených trénerov. Je v záujme mestskej časti podporovať aktívne využitie voľného času detí a mládeže, vytvárať im podmienky na športovanie s cieľom, že náplňou ich voľného času bude viac pohyb, cvičenie a nie bezcieľne surfovanie po internete, vandalizmus a kriminalita.

Devínska Nová Ves preto verí, že táto nová ponuka osloví ďalších aktívnych ľudí a tiež, že sa pri športe stretnú mladí aj tí skôr narodení.

Parkourove ihrisko na sidlisku stred3.jpg
Zdroj: www.devinskanovaves.sk

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X