Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Informacna tabula mhd fb.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: www.facebook.com
6. júla 2017 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od BratislavaDen.skTS, © BratislavaDen.sk

Nové tabule a čistota na zastávkach MHD sú pre dopravný podnik prioritou

Dopravný podnika Bratislava, a. s., (DPB) umiestnil 36 nových elektronických informačných tabúľ na 34 zastávkach v širšom centre mesta a na Patrónke. Osadené boli do konca júna tohto roka, v priebehu prázdnin budú nastavené do prevádzky.

Informačné tabule budú obojstranné štvorriadkové a šesťriadkové. „Cestujúci budú informovaní o odchodoch liniek MHD zo zastávok on-line. Výhodou je, že  dispečing môže priamo na informačné tabule posielať správy o mimoriadnych udalostiach. Informačné tabule ukazujú cestujúcej verejnosti nie plánované, ale reálne odchody liniek MHD,“ povedal predseda predstavenstva a generálny riaditeľ DPB Milan Urban.

Dopravný podnik si spolu s mestom stanovili ako jednu z priorít čistotu na zastávkach MHD. „Častým problémom na zastávkach MHD sú preplnené a špinavé koše. V minulosti slúžili predovšetkým na odhadzovanie cestovných lístkov, dnes však ľudia do nich hádžu odpad a tie koše kapacitne nepostačujú. Preto spolu s dopravným podnikom osádzame nové väčšie koše, ktoré sú zároveň aj estetické,“ povedal primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.

Na vybrané frekventované zastávky osadil DPB v spolupráci s mestom 104 nových smetných košov s vyššou kapacitou, v najbližšom čase plánuje vymeniť ešte 50 starých košov za nové. Takáto výmena bude pokračovať aj v budúcom roku. V súčasnej dobe je 938 zastávok vybavených smetným košom.

Frekvencia čistenia zastávok, ako i smetných košov závisí od využiteľnosti konkrétnej zastávky. Smetné koše pracovníci vysýpajú v zmysle harmonogramu, na najfrekventovanejších zastávkach denne, na menej niekoľkokrát za týždeň.

Z iniciatívy primátora Bratislavy Iva Nesrovnala vykonáva DPB aj údržbu 330 traťových rozvádzačov, z toho vyčistil od polovice marca 2017 do súčasnej doby už 154 kusov. Do konca septembra plánuje DPB natrieť ďalších približne 100 rozvádzačov.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X