Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Vicestarostky.petrzalky ts oveckova hrehorova.jpg
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Zdroj: www.petrzalka.sk
10. decembra 2018 Správy BratislavaKomunálna politika Bratislava od BratislavaDen.skTS BratislavaDen.sk Diskusia()

Nové vicestarostky sa budú, tak ako doteraz, venovať viacerým oblastiam a rozvoju Petržalky

Novými vicestarostkami v bratislavskej mestskej časti Petržalka sa stali Lýdia Ovečková a Jana Hrehorová. Pri svojej práci sa budú venovať oblastiam školstva, sociálnych vecí, životného prostredia, športu a kultúry.

Prvá vicestarostka Lýdia Ovečková bola za miestnu poslankyňu zvolená už druhýkrát, je župnou poslankyňou a podpredsedníčkou občianskeho združenia Petržalské ihriská. Aktívne sa už niekoľko rokov podieľa na revitalizácii verejných detských ihrísk a športových plôch pre deti a mládež a podporuje komunitný život a vzájomnú spoluprácu samosprávy a obyvateľov.

Spoločne s obyvateľmi a kolegami poslancami a MČ Petržalka sa jej podarilo zrealizovať jedinečný Športový areál JAMA. „Mojimi prioritami sú najmä otvorený úrad, sociálna oblasť, oblasť školstva a životného prostredia. Aj naďalej by som chcela pokračovať vo svojej doterajšej práci a aktívne riešiť podnety od obyvateľov a podporovať aktívne komunity, aby bola Petržalka krajšie a lepšie miesto pre život,” povedala Ovečková.

Oveckova_lydia
Zdroj: www.petrzalka.sk

Druhá vicestarostka Jana Hrehorová bola rovnako za miestnu poslankyňu zvolená už druhýkrát a je tiež župnou poslankyňou. V rokoch 2012-2016 bola štatutárnou zástupkyňou občianskeho združenia Materské centrum Budatko v Petržalke, koordinovala podujatie Míľa pre mamu a bola členkou dozornej rady Únie materských centier.

Jej najväčšia poslanecká priorita je inkluzívne verejné ihrisko – vypracovala projekt bezbariérového ihriska pre deti so špeciálnymi potrebami pri dennom centre Baobab na Blagoevovej ulici. „Moje priority sú školstvo, inklúzia detí so špeciálnymi potrebami, otvorený úrad a aktívne zapájanie obyvateľov, spolupráca petržalských komunít, občianskych združení s rozpočtovými organizáciami a obnova Sadu Janka Kráľa,” uviedla Hrehorová.

Hrehorova_jana
Zdroj: www.petrzalka.sk

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X