Nové vicestarostky sa budú, tak ako doteraz, venovať viacerým oblastiam a rozvoju Petržalky

Vicestarostky.petrzalky ts oveckova hrehorova.jpg
Zdroj: www.petrzalka.sk

Novými vicestarostkami v bratislavskej mestskej časti Petržalka sa stali Lýdia Ovečková a Jana Hrehorová. Pri svojej práci sa budú venovať oblastiam školstva, sociálnych vecí, životného prostredia, športu a kultúry.

Prvá vicestarostka Lýdia Ovečková bola za miestnu poslankyňu zvolená už druhýkrát, je župnou poslankyňou a podpredsedníčkou občianskeho združenia Petržalské ihriská. Aktívne sa už niekoľko rokov podieľa na revitalizácii verejných detských ihrísk a športových plôch pre deti a mládež a podporuje komunitný život a vzájomnú spoluprácu samosprávy a obyvateľov.

Spoločne s obyvateľmi a kolegami poslancami a MČ Petržalka sa jej podarilo zrealizovať jedinečný Športový areál JAMA. „Mojimi prioritami sú najmä otvorený úrad, sociálna oblasť, oblasť školstva a životného prostredia. Aj naďalej by som chcela pokračovať vo svojej doterajšej práci a aktívne riešiť podnety od obyvateľov a podporovať aktívne komunity, aby bola Petržalka krajšie a lepšie miesto pre život,” povedala Ovečková.

Oveckova_lydia
Zdroj: www.petrzalka.sk

Druhá vicestarostka Jana Hrehorová bola rovnako za miestnu poslankyňu zvolená už druhýkrát a je tiež župnou poslankyňou. V rokoch 2012-2016 bola štatutárnou zástupkyňou občianskeho združenia Materské centrum Budatko v Petržalke, koordinovala podujatie Míľa pre mamu a bola členkou dozornej rady Únie materských centier.

Jej najväčšia poslanecká priorita je inkluzívne verejné ihrisko – vypracovala projekt bezbariérového ihriska pre deti so špeciálnymi potrebami pri dennom centre Baobab na Blagoevovej ulici. „Moje priority sú školstvo, inklúzia detí so špeciálnymi potrebami, otvorený úrad a aktívne zapájanie obyvateľov, spolupráca petržalských komunít, občianskych združení s rozpočtovými organizáciami a obnova Sadu Janka Kráľa,” uviedla Hrehorová.

Hrehorova_jana
Zdroj: www.petrzalka.sk

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk