Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Folklor ikona.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Citylife
9. novembra 2017 Správy BratislavaPR od BratislavaDen.sk Diskusia()

Novembrový folklór – akademici, deti a mládež

BRATISLAVA 9. novembra 2017 (B/PR)

GYMNIK
03.11.2017 / 19:00 / DK Zrkadlový háj

TECHNIK #25#
09.11.2017 / 19:00 / DK Zrkadlový háj

VEČER AUTENTICKÉHO FOLKLÓRU
predstavujeme vám obec KAMIENKA
FS BARVINOK; FS RUTHENIA;
Spevácka skupina ZORNICA; ĽH RUTHENIA
24.11.2017 / 19:00 / DK Zrkadlový háj

DFS GERULATA
25.11.2017 / 18:00 / DK Zrkadlový háj

Až štyri folklórne podujatia sme pre vás pripravili v mesiaci november. Okrem bratislavských súborov budeme mať aj vzácnych hostí z východného Slovenska.

Folklórny súbor Gymnik vznikol na Fakulte telesnej výchovy a športu UK Bratislava. Od svojho začiatku sa zamerali na spojenie telesného rozkvetu s duchovným obrátením k ľudovým tradíciám. Gymnik patrí k najvýznamnejším slovenským akademickým folklórnym súborom. O jeho kvalite svedčia pozvánky na rozličné festivaly a účasť na prestížnych medzinárodných projektoch. Spracovanie repertoáru z rôznych kútov Slovenska je s dôrazom na pohybovú zdatnosť členov súboru, ktorí to prezentujú s humorom a hravosťou. Choreografie majú minimálnu alebo žiadnu štylizáciu a opierajú sa o moderné prvky.

Informácie: 
GYMNIK
DK Zrkadlový háj – 03. 11. 2017 / 19:00 / 8 €
Video:

Technik patrí medzi najstaršie folklórne súbory na Slovensku. Svoju činnosť delí na živé vystupovanie a štúdiovú prácu – dosiaľ nahrali tri albumy: Z albumu; Šinuli sa mládenci; V našom dvore. Štylizované aj autentické čísla predstavujú ľudové dedičstvo zo slovenských regiónov, ako aj tradície iných národov a etník. Podujatie pod názvom #25# predstaví najúspešnejšie čísla z tohtoročnej sezóny a zároveň sa súbor podelí o svoje zážitky, ktoré načerpal počas rezidenčného pobytu v Mexiku.

Informácie: 
Technik #25# – TECHNIK
DK Zrkadlový háj – 09. 11. 2017  / 19:00 / 7 €
Video:

Večer autentického folklóru bude zameraný na jednu z najstarších obcí z územia Starej Ľubovne – obec KAMIENKA. Tunajšiu históriu a pestré zvyky ovplyvnili remeselníci – drotári, krajčíri, obuvníci či kováči, čo sa prejavilo aj na domácej kultúre. Hlavným reprezentantom je spevácko-tanečný súbor Barvinok, ktorého zakladateľom bol choreograf a dirigent Štefan Bittner. Pozvanie prijali aj FS a ĽH Ruthenia z Bratislavy a spevácka skupina Zornica z Humenného.

VEČER AUTENTICKÉHO FOLKLÓRU
predstavujeme vám obec KAMIENKA
účinkujú: FS BARVINOK z Kamienky, FS RUTHENIA z Bratislavy, spevácka skupina
ZORNICA z Humenného, ĽH RUTHENIA a hudobná časť FS BARVINOK
DK Zrkadlový háj – 24. 11. 2017  / 19:00 / 12 €
Video linky:

„S nami je svet veselší“ , toto motto detského folklórneho súboru Gerulata naozaj platí a po ich vtipných, nápaditých a milých vystúpeniach sa budete hneď cítiť o čosi mladšie a veselšie. DFS Gerulata pôsobí v Rusovciach pod odborným vedením bývalej sólistky SĽUKu, Alžbety Uhrákovej. Dvadsaťpäť rokov existencie súboru si pripomenieme slávnostným programom, v ktorom sa nazhromaždil rôznorodý repertoár zameraný na detské hry, spevy a tance z rôznych regiónov Slovenska. O hudobný sprievod sa postará hosť večera ĽH Ferkovci.

Informácie: 
DFS GERULATA; ĽH FERKOVCI
DK Zrkadlový háj – 25. 11. 2017 / 18:00 / 12 €
Video linky:

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X