Novinárske fotografie a karikatúry vystavujú v Open Gallery

novinárska cena, fotografie
SITA

Novinárske fotografie a české i slovenské karikatúry možno oddnes vidieť v Open Gallery. Diela prihlásené do súťaže Novinárska cena 2014 zachytávajú spoločenské a politické udalosti na Slovensku i v zahraničí počas roka 2014.

Výstavu No Comment kurátorsky pripravila Ľubica Stanek z Nadácie otvorenej spoločnosti a produkčne zabezpečila Katarína Vlková.

Výber vystavených prác vychádza z kategórií súťaže – Najlepšia fotografická reportáž, Najlepšia fotografická aktualita a Najlepší česko-slovenský vtip, komiks, karikatúra.

Víťazov a nominovaných vybrali porotcovia fotografických kategórií: Milota Havránková, Joe Klamar a Milan Jaroš. Vtipy, komiksy a karikatúry oceňovali Helena Diesing, Ivana Šáteková, Martin Ciel a Joachim Dvořák.

Vo fotografii výstava prináša tvorbu víťazov – Michala Burzu, Tomáša Halásza a Borisa Németha. Doplnia ich fotografie od Maja Peigera, Matúša Zajaca, Andreja Bána, Kataríny Acél-Gálikovej, Martina Bandžáka a ďalších.

Výstava predstaví aj víťaza kategórie Najlepší česko-slovenský kreslený vtip, komiks a karikatúra – Martina Shootyho Šútovca. Návštevníci uvidia tiež práce nominovaných českých autorov Vojtěcha Velického a VHRSTI (Vojtěch Jurík) a od ďalších prihlásených – Jozefa Danglára Gertliho, Stanislava Kemela, Miloša Gašparca a Rada Ondřejíčka alias Cynickej obludy.

Výstava No Comment bude v Open Gallery na Baštovej 5 otvorená do 28. júna a v novembri sa presunie do Prahy. Galéria je otvorená denne okrem pondelka od 11. do 19. hodiny. Open Gallery funguje v sídle Nadácie otvorenej spoločnosti – Open Society Foundation, ktorá je zároveň vyhlasovateľ a organizátor súťaže Novinárska cena.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk