Novinka na bratislavskom letisku: Cestujúcich zadarmo odvezú po zaparkovaní alebo prílete z dovolenky

Letisko Bratislava, parkovisko
Foto: Facebook/ Letisko Bratislava / Airport Bratislava - koláž Bratislavadeň

Bratislavské letisko pripravilo nový systém dopravy ako reakciu na zvýšený záujem o parkovacie miesta. Cestujúci môžu využiť tri parkoviská.

Cestujete na dovolenky často z bratislavského letiska? Od pondelka 1. augusta môžu využiť Bratislavčania a iní cestujúci nový systém dopravy z parkoviska, ktoré má označenie P3.

Jazda mikrobusom

Z tohto parkoviska budú ľudia po zaparkovaní alebo prílete z dovolenky zvážaní letiskovým mikrobusom. Výhodou je, že za jazdu mikrobusom sa nič neplatí, pretože už je zahrnutá v cene parkovania.

Po odstavení auta na parkovisku P3 je potrebné zavolať na číslo +421 903 414 426. Následne vás vodič mikrobusu vyzdvihne v stanovenom čase z parkoviska alebo vás po prílete odvezie z letiska na parkovisko.

Letisko Bratislava, parkovisko
Parkovisko P3. Foto: Facebook/ Letisko Bratislava / Airport Bratislava

Tri parkoviská

Pred bratislavským letiskom sa dá parkovať na troch miestach. Parkovisko P1 má kapacitu 106 miest, nachádza sa pred budovou terminálu a je určené na krátke zastavenie. Parkovisko P2 s kapacitou 670 miest je určené pre vodičov, ktorí potrebujú niekde nechať auto niekoľko dní.

Parkovisko P3 je vzdialenejšie od terminálu, no má zvýhodnenú cenu dlhodobého státia a kapacitu 338 miest. Z tohto parkoviska ste pešo pri termináli do 20 minút.

Na každom parkovisku je 15 minút zadarmo, potom sa platí podľa cenníkov. Držitelia preukazu ZŤP majú parkovanie na parkoviskách P1 a P2 na 2 hodiny zadarmo.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk