Novinka v Bratislave: Mestské lesy budujú bezbariérovú lávku v tejto obľúbenej časti. Konečne pohodlný prístup pre všetkých

Kolaz bratislava mestske lesy partizanska luka.jpg
Foto: www.facebook.com - koláž BratislavaDen.sk

Bratislava sa dočká veľkej zmeny. Partizánska lúka je veľmi obľúbené miesto pre rekreáciu a rodinné výlety, preto bude teraz konečne prístupná pre všetkých. Mestské lesy v Bratislave začínajú s výstavbou bezbariérovej lávky, ktorá umožní pohodlný prístup aj pre kočíky a vozíčkarov.

Partizánska lúka je jedno z najobľúbenejších miest v bratislavských Mestských lesoch, preto sa čoskoro stane dostupnejšou pre všetkých návštevníkov. Toto miesto je ideálne na víkendové grilovanie a prechádzky. Čoskoro bude vybavené bezbariérovou lávkou, ktorá umožní jednoduchý prístup aj pre ľudí s kočíkmi a vozíčkarov.

Doterajší prístup na Partizánsku lúku nebol pre každého jednoduchý a hlavne bezpečný. Návštevníci mali na výber buď schody, alebo strmú a hrboľatú rampu, ktorá sa po daždi šmýka. To predstavovalo veľkú komplikáciu pre rodičov s kočíkmi a pre osoby na vozíku.

V týchto dňoch sa začína s budovaním bezbariérového vstupu na Partizánsku lúku. Lávka, ktorá bude v niektorých miestach prechádzať korunami stromov, bude vybudovaná s dôrazom na subtílnosť a farebnú nenápadnosť, aby čo najlepšie zapadla do okolitej prírody. Postupne ju krásne obrastie brečtan, čím sa stane prirodzenou súčasťou lesoparku.

Počas budovania lávky budú dočasne uzavreté dve schodiská. Práce, a tým aj obmedzenia, potrvajú približne do októbra. Návštevníci sa na Partizánsku lúku dostanú tretím schodiskom alebo popri futbalovom ihrisku. Po dokončení sa lávka stane ďalším Živým miestom, ktoré umožní všetkým návštevníkom užiť si krásy Partizánskej lúky bez obmedzení.

Táto investícia prinesie nielen lepší prístup, ale aj vyššiu bezpečnosť a komfort pre všetkých návštevníkov, čím sa Partizánska lúka stane ešte príťažlivejším miestom na oddych a rekreáciu.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk