Novinka v Bratislave: V meste pribudne horúca linka pre zimnú údržbu chodníkov

Horúca linka pre zimnú údržbu chodníkov
Foto: Bratislava - Staré Mesto, gettyimages

Hlavné mesto zriadilo horúcu linku pre zimnú údržbu chodníkov. Má pomôcť s problémom prijatej novely zákona o pozemných komunikáciách, ktorá preniesla túto zodpovednosť na samosprávy.

Primátor Matúš Vallo na brífingu informoval verejnosť, že horúca linka bude fungovať ešte do konca tohto roka. Číslo, na ktoré budete môcť volať, nájdete čoskoro na webovej stránke hlavného mesta. Vallo opísal, že linku budú obsluhovať 4 čaty pracovníkov z dodávateľských firiem, ktoré budú na základe hlásení od občanov prioritne čistiť problémové úseky. Čistiť budú chodníky, ktoré sú v správe mesta. Pokiaľ občania nahlásia úsek, ktorý do správy mesta nespadá, bude táto informácia odovzdaná príslušnej mestskej časti.

Národná rada SR začiatkom tohto roka novelizovala zákon o pozemných komunikáciách, ktorá vypúšťa povinnosť vlastníkov, správcov alebo užívateľov nehnuteľností odstraňovať neschodnosť chodníkov priľahlých k nehnuteľnosti, ktorá sa nachádza v súvisle zastavanom území a hraničí s cestou alebo miestnou komunikáciou. Táto povinnosť sa preniesla na správcov miestnych komunikácií, teda na mestá a obce, vrátane zodpovednosti za škody.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk