Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
športpark Jama
banm.sk
8. marca 2017 Zaujímavosti od BratislavaDen.sk© BratislavaDen.sk, iDen Media s.r.o.

V Novom Meste by malo pribudnúť šesť parkov. Viete, kde budú?

V mestskej časti Nové Mesto pribudne šesť nových parkov. Niektoré z nich už začali budovať, niektoré sú v štádiu riešenia.

Začalo sa s výstavbou voľnočasového priestoru Jama v lokalite Tehelné pole. Onedlho by mala byť dokončená revitalizácia parku Gaštanica na Kolibe. Štyri ďalšie menšie parky chce mestská časť vybudovať na Belovej, na Bielom kríži, v Ľudovej štvrti a v lokalite Rozvodná a Vlárska.

Onedlho by mal byť hotový park Gaštanica, s ktorého revitalizáciou sa začalo na jeseň minulého roku. Cieľom tohto projektu je záchrana existujúcej zelene a výsadba novej. Zo 60 pôvodných jedlých gaštanov je takmer polovica napadnutá rakovinou. Samospráva chcela čo najviac drevín zachrániť a vysadiť k nim nové stromy iného typu gaštana jedlého z Francúzska. V areáli parku by sa malo v budúcnosti efektívnejšie hospodáriť s dažďovou vodou, k čomu má napomôcť vytvorenie tzv. svahových zasiakovacích pásov po vrstveniciach. Voda nebude stekať do blízkej zastavanej oblasti, ale bude slúžiť na zavlažovanie parku.

V parku vytvoria aj oddychovú zónu s lavičkami, altánkom, detským ihriskom, fitnes prvkami a výbehom pre psov.

Po dokončení Gaštanice sa samospráva pustí do budovania parku na Bielom kríži, má k tomu všetku potrebnú dokumentáciu a povolenia, prenajatý pozemok a j súhlas obyvateľov.
Projektovú dokumentáciu i štúdie má mestská časť vypracované aj pre plánovaný park v Ľudovej štvrti a v lokalite Rozvodná a Vlárska, problémom sú však nedoriešené majetkové vzťahy. Nový park by časom mal pribudnúť aj na Belovej ulici na Kolibe.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X