V Novom Meste zložil sľub nový poslanec. Róbert Lamprecht nahradí Petra Ágostona

Miestny úrad Nové Mesto, Junácka 1
Foto: ilustračné, maps.google.sk

V miestnom zastupiteľstve mestskej časti Nové Mesto je nový poslanec Róbert Lamprecht, ktorý nahradí bývalého poslanca Petra Ágostona. Tomu zanikol mandát, pretože je viný z prečinu nevyplatenia mzdy a odstupného.

Rozsudok doručil Okresný súd Bratislava III do podateľne Miestneho úradu Bratislava-Nové Mesto. Ágoston dostal peňažný trest 1 500 eur. Sľub poslanca zložil Róbert Lamprecht na utorkovom zasadnutí novomestského miestneho zastupiteľstva.

Samospráva v dôvodovej správe uvádza, že na základe právnej analýzy a stanoviska Ministerstva vnútra SR trestný čin nevyplatenia mzdy a odstupného je úmyselný trestný čin a preto nadobudnutím právoplatnosti Ágostonovi mandát poslanca zanikol. Či bude miestny úrad od bývalého poslanca vymáhať odmeny, ešte posudzujú.

Ak zanikol mandát poslanca obecného zastupiteľstva, nastupuje ako náhradník kandidát, ktorý získal najväčší počet platných hlasov vo volebnom obvode, v ktorom zanikol mandát. V treťom volebnom obvode, čo je Koliba, získal náhradník, nezávislý kanditát Róbert Lamprecht 1 008 platných hlasov. V komunálnych voľbách v novembri 2014 mal Ágoston 1 082. Lamprecht novinárom povedal, že v zastupiteľstve bude chcieť pomôcť Kolibe. Ako dodal, jeho prioritami sú doprava, školstvo i seniori.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk