Novomešťania môžu počas šampionátu využiť parkovisko Národného futbalového štadióna

Vajnorska uliva bratislava pomoc zene mestska policia mapy.jpg
Ilustračná foto: www.google.com

Obyvatelia s trvalým pobytom na Ulici Viktora Tegelhoffa a na časti Vajnorskej ulice, kde bude počas majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji obmedzené parkovanie, majú k dispozícii 100 miest.

Obyvatelia bratislavského Nového Mesta budú môcť počas majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji využiť parkovisko Národného futbalového štadióna. Obyvatelia s trvalým pobytom na Ulici Viktora Tegelhoffa a na časti Vajnorskej ulice, kde bud počas šampionátu obmedzené parkovanie, môžu využiť 100 miest na parkovisku pri futbalovom štadióne bezplatne. Pre ostatných obyvateľov vyčlenili 505 parkovacích miest. Poplatok za tieto miesta je 10 eur na 12 hodín. Informovala o tom mestská časť na svojej webovej stránke.

Od pondelka 13. mája si môžu obyvatelia Ulice Viktora Tegelhoffa a časti Vajnorskej ulice rezervovať bezplatné parkovacie miesto na Miestnom úrade Nové Mesto na Junáckej ulici, a to v podateľni úradu na prízemí. Pre rezerváciu sa treba preukázať trvalým pobytom a nahlásiť evidenčné číslo vozidla. Zaevidovaných bude prvých 100 obyvateľov spomínaných ulíc, ktorí o dočasné parkovacie miesto požiadajú.

Chceme takto pomôcť obyvateľom z bezprostredného okolia zimného štadióna, ktorým obmedzenia súvisiace so šampionátom zasiahnu do života najviac. Počas majstrovstiev pohodlne zaparkujú na bezplatnom parkovisku. Zároveň odbremeníme aj okolité ulice Nového Mesta, autá návštevníkov majstrovstiev na nich totiž nemôžu byť zaparkované,“ povedal starosta mestskej časti Rudolf Kusý.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk