Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Makovickeho centrum peticia maps.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.google.com
25. septembra 2019 Správy Bratislava od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Novomešťania spísali petíciu proti prestavbe budovy Osvetovej besedy na Makovického ulici

Obyvatelia Nového Mesta nechcú, aby im postavili v štvrti rodinných domov trojpodlažné administratívne budovy. 

Obyvatelia bratislavskej mestskej časti Nové Mesto spísali petíciu proti prestavbe budovy Osvetovej besedy na Makovického ulici z jednopodlažnej na trojpodlažnú. „My sme štvrť rodinných domov, nestavajte nám tu trojpodlažné administratívne budovy,“ vyjadrili svoj postoj obyvatelia mestskej časti Nové Mesto počas vystúpenia občanov počas zasadnutia nomomestského zastupiteľstva.

V plánovanej trojpodlažnej budove s rozlohou približne 400 metrov štvorcových má podľa ich slov pracovať osem pracovníkov, pričom pri budove vyhradili iba tri parkovacie miesta. V zrekonštruovanej budove má podľa projektu vzniknúť Centrum včasnej intervencie, ktorého cieľom je pomáhať rodinám zvládať ťažkosti spojené so zdravotným znevýhodnením dieťaťa.

Petíciu proti prestavbe budovy Osvetovej besedy podpísalo zatiaľ 161 obyvateľov štvrte Zátišie. Obyvatelia sa takisto sťažujú, že tento projekt bol pred nimi utajovaný, žiadajú od vedenia mestskej časti aby zastavili stavebné konanie a začali s občanmi diskutovať o využití danej budovy.

Starosta projekt obhajuje

Starosta mestskej časti Nové Mesto projekt obhajuje, avšak tvrdí, že s občanmi nebude bojovať, žiada ich zástupcov, aby na diskusiu 27. septembra prišli s konkrétnymi návrhmi. Miestni poslanci formou uznesenia požiadali starostu Rudolfa Kusého o zvolanie verejného stretnutia s občanmi a vyzvali ho, aby zvážil zastavenie stavebného konania.

Nevidím na projekte nič zlé, je to deväťročné hľadanie zdrojov financovania rekonštrukcie chátrajúcej budovy,“ uviedol v reakcii Kusý s tým, že ak nenájdu peniaze z externých zdrojov, táto budova bude naďalej chátrať.

Mestská časť nemá peniaze na rekonštrukciu budovy, projekt prestavby na trojpodlažnú administratívnu budovu bol jediný, ktorý ponúkol aj zdroje,“ uviedol Kusý s tým, že rekonštrukcia mala byť financovaná aj z eurofondov.

Záujmom starostu je, aby ešte počas jeho pôsobenia bola táto budova zrekonštruovaná a zároveň ostala vo vlastníctve Nového Mesta. „Mestská časť by sa nemala zbavovať majetku, a ak áno, mala by ďalší majetok aj nadobúdať,“ dodal Kusý.

Nedostatok súcitu

Poslanci vyčítali občanom, ktorí podpísali petíciu, aj nedostatok súcitu. Tvrdia, že je hanbou, ak si obyvatelia mestskej časti nechcú pripustiť takéto centrum vo svojej štvrti pre svoj osobný diskomfort. Starosta však vidí problém skôr v odpore občanov voči tomu, ako má budova vyzerať ako voči samotnému aktu rekonštrukcie.

Nám nevadí to centrum, my sa chceme baviť o stavbe,“ uviedli občania s tým, že sa cítia byť citovo vydieraní, že sú proti deťom.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X