Novomešťania v núdzi dostanú od mestskej časti spolu 8-tisíc eur na vianočné príspevky

VIANOCE: Vianoèný stromèek
Foto: ilustračné, SITA

Príspevok dostane 168 sociálne slabších Novomešťanov, jeho výška sa pohybuje od 30 do 150 eur.

Nové Mesto vyčlenilo osemtisíc eur na vianočné príspevky pre ľudí v núdzi. V tlačovej správe o tom informoval hovorca mestskej časti Marek Tettinger.

Jednorazový vianočný príspevok dostane 168 sociálne slabších Novomešťanov. Jeho výška sa pohybuje od 30 do 150 eur a závisí to od toho, či ide o jednotlivca alebo rodinu.

Tento rok zažíva samospráva z dôvodu pandémie najhoršie ekonomické časy, som však rád, že aj napriek tomu sa nám podarilo pomôcť tým, ktorí to potrebujú a spríjemniť im tak vianočné obdobie,” povedal starosta Nového Mesta Rudolf Kusý.

Vianočné príspevky sa vyplácajú v súlade s platnými zásadami a schváleným rozpočtom mestskej časti a odobrila ich poslanecká sociálna komisia. Finančnú výpomoc dostane 22 rodín, ktoré poberajú dávku v hmotnej núdzi, alebo majú zverené deti do nahrádzajúcej starostlivosť rodičov.

O príspevok tiež požiadalo 16 nezamestnaných obyvateľov, ktorí poberajú dávku z Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny v Bratislave. Najväčšiu skupinu tvorí 130 osamelých nepracujúcich dôchodcov, ktorých dôchodok nepresahuje hranicu dvojnásobku životného minima – teda 429,66 eur,” doplnil hovorca.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk