Novomestská tržnica dostala novú klimatizáciu, leto v nej bude omnoho príjemnejšie

Sancova_trnavske_myto.jpg

Tých, ktorí chodia nakupovať do tržnice na Trnavskom mýte, poteší citeľná zmena. V budove inštalujú novú klimatizáciu, ktorá v letných mesiacoch budovu príjemne vychladí a ušetrí výdavky na energie.

Klimatizačná jednotka s výkonom 855 kilowattov je prípravou na horúce letné mesiace, počas ktorých je potrebné presklenú budovu tržnice ochladzovať. O budovu sa stará príspevková organizácia mestskej časti EKO-podnik VPS. Riaditeľ organizácie Robert Molnár sa vyjadril, že náklady na ochladzovanie tržnice by mohli klesnúť až o tretinu. „Nová klimatizácia vyhovuje najmodernejším požiadavkám v oblasti ochrany životného prostredia,“ dodal.

V tržnici bola doteraz osadená vzduchotechnika z roku 1985. Okrem energetickej náročnosti, chladivo, ktoré obsahovala, nespĺňalo moderné technologické normy. V priebehu minulého roka mala klimatizácia niekoľko technických problémov a v lete ju dokonca musela dočasne nahradiť mobilná chladiaca jednotka.

V modernizácii tržnice sa bude pokračovať, ďalším krokom má byť podľa Molnára vyregulovanie teploty v objekte.

Tržnica na Trnavskom mýte dopláca na to, že v minulých desaťročiach sa do jej rekonštrukcie a údržby neinvestovalo. Pred časom sa preto samospráva rozhodla, že všetok zisk z prevádzky tržnice použije na jej rekonštrukciu. V uplynulých štyroch rokoch aj vďaka tomu v jej priestoroch osadili nový výťah, vymenili staré svietidlá, nahradili nefunkčné inštalácie či elektrické rozvody.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk