Novomestský podnik verejnoprospešných služieb preverujú, dôvodom je podozrenie z nehospodárnosti

Ekopodnik verejnoprospesnych sluzieb nove mesto.jpg
Foto: ilustračné, www.facebook.com

Do konca júna je rozhodnutím poslancov samospráva povinná vyhlásiť nové výberové konanie na riaditeľa.

Vedenie Nového Mesta poverilo krízový manažment vedením EKO – podniku verejnoprospešných služieb. Ako informovala hovorkyňa mestskej časti Veronika Bauch, zároveň poverili kontrolóra mestskej časti vykonaním hĺbkovej kontroly podniku. „Dôvodom sú domnienky z nehospodárneho nakladania s majetkom mestskej časti,“ vysvetlila. Do konca júna je rozhodnutím poslancov samospráva povinná vyhlásiť nové výberové konanie na riaditeľa.

EKO – podnik verejnoprospešných služieb je príspevkovou organizáciou zriadenou mestskou časťou Bratislava-Nové Mesto. „Vzhľadom na pretrvávajúce pochybnosti vedenia mestskej časti o hospodárnom nakladaní so zvereným majetkom, pristupuje ku kontrole efektivity hospodárenia a procesov pri riadení organizácie,“ priblížila hovorkyňa.

Už niekoľko týždňov sme si neboli istí, či sú v našej podriadenej organizácii všetky rozhodnutia jej vedenia v súlade so zákonom a dobrými mravmi,“ doplnil starosta Nového Mesta Matúš Čupka.

Krízovým riadením podniku bola poverená Gabriela Laluhová. Jej úlohou bude zastabilizovať situáciu v EKO – podniku verejnoprospešných služieb a zabezpečovať základné služby, ktoré samospráva voči svojim obyvateľom má.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk