Novoročná dráma v Bratislave: Strechu bytovky zachvátil požiar, zasahovali záchranári aj hasiči

požiar Ružinov
Foto: Facebook/ostredky.sk - koláž BratislavaDen.sk

Obyvatelia bytovky v Ružinove boli evakuovaní.

Bratislavský magistrát tohtoročný ohňostroj v centre mesta opäť zrušil. Ani to však nezabránilo tomu, aby sa na jednom zo sídlisk nestrhla nočná dráma s plameňmi.

Škoda za tisícky eur

O 1.00 hod. zasahovalo približne 6 hasičských áut v Ružinove na Kozmonautickej ulici, kde horela strecha bytovka. Na miesto privolali aj tri záchranárske autá.

požiar Ružinov
Foto: Facebook/ostredky.sk

Ako uvádza portál tvnoviny.sk, obyvateľov bytovky evakuovali a nikto z nich sa nezranil. Plamene sa podarilo dostať pod kontrolu približne o 1.30 hod.

Za vznikom požiaru mala byť manipulácia neznámej osoby s otvoreným ohňom. Škoda na bytoch, ktorú spôsobili plamene, bola predbežne vyčíslená na 100-tisíc eur. Bratislavská krajská polícia začala trestné stíhanie vo veci trestného činu všeobecného ohrozenia.

požiar Ružinov
Foto: Facebook/ostredky.sk

Viac ako 120 zásahov

Ako to vyzeralo počas osláv príchodu nového roka? Hasiči na Facebooku informovali, že mali počas Silvestra 122 zásahov.

Pri požiaroch zasahovali 76-krát, pri technických udalostiach 30-krát, 14-krát bola ich pomoc potrebná pri dopravných nehodách a 2-krát pri ekologických výjazdoch.

Ako dodali, oproti minulému roku sa počet požiarov spôsobených zábavnou pyrotechnikou zvýšil o tri. Zábavná pyrotechnika spôsobila hlavne požiare kontajnerov.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk