Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
ohňostroj nad Dunajom
Foto: archívne, SITA
31. decembra 2020 Správy BratislavaOznamy a dôležité informácie od BratislavaDen.skTS BratislavaDen.sk Diskusia()

Novoročný ohňostroj nebude ani v Petržalke, mestská časť pripomína jeho škodlivosť

Petržalka tento rok novoročný ohňostroj neorganizuje a pripomína obyvateľom aj zákaz využívania zábavnej pyrotechniky.

Mestská časť tento rok zrušila novoročný ohňostroj a nekonajú sa ani oslavy Nového roka. Taktiež pripomína, že platí zákaz používania zábavnej pyrotechniky na celom území hlavného mesta SR Bratislavy. Napriek tomu sa vždy nájdu jednotlivci, ktorí petardy a inú pyrotechniku používajú.

Tieto osoby si však neuvedomujú jej nebezpečenstvo a škodlivosť. Pyrotechnika môže byť pri nesprávnej manipulácií nebezpečná a môže spôsobiť poranenia. Nebezpečenstvo tiež predstavuje aj pre vtáctvo a iné zvieratá, ktoré majú mnohonásobne citlivejší sluch a hluk výbuchov je pre ne extrémom. Taktiež pyrotechnika škodí aj životnému prostrediu a to pre kvalitu nášho ovzdušia.

Prosíme všetkých obyvateľov mestskej časti, aby dali prednosť, v rámci možností v kruhu najbližších, takým druhom zábavy, ktorej súčasťou nebude pyrotechnika, lampióny alebo iné prvky, ktoré môžu mať negatívny vplyv na naše životné prostredie,“ uvádza vedúca oddelenia životného prostredia Daniela Vašková Kasáková.

V prípade potreby osláviť Nový rok s pyrotechnikou je podľa platného a účinného Všeobecne záväzného nariadenia č. 9/2016 o používaní pyrotechnických výrobkov na území hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislava možné použiť iba pyrotechniku kategórie F1, ide napr. o prskavky do 30 cm.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X