Novou riaditeľkou karloveskej knižnice sa stala spisovateľka Petra Nagyová-Džerengová

BRATISLAVA: Nová knižnica na ZŠ DudováKnihy v pobočke miestnej knižnice v budove základnej školy Dudová, ktorú slávnostne otvoril starosta MČ Bratislava - Petržalka Vladimír Bajan. Bratislava, 2. september 2013.
Foto: ilustračné, SITA/Jozef Jakubčo

Stala sa víťazkou výberového konania, do ktorého sa prihlásilo viacero uchádzačov.

Karloveskú knižnicu v Bratislave povedie od 1. októbra slovenská spisovateľka Petra Nagyová-Džerengová. Ako informoval hovorca Karlovej Vsi Branislav Heldes, stala sa víťazkou výberového konania, do ktorého sa prihlásilo viacero uchádzačov.

Po dlhých rokoch nezáujmu sa úspešne podarilo naštartovať proces rekonštrukcie a naša knižnica je a bude z roka na rok krajšia. Je len na novom vedení, aby do nej natrvalo prilákalo najmä tých mladších čitateľov,“ povedala starostka Karlovej Vsi Dana Čahojová.

Petra Nagyová-Džerengová je úspešnou autorkou viacerých kníh pre dospelých aj deti, za predaj ktorých dostala niekoľkokrát zlatú a platinovú knihu. Viaceré jej tituly vyšli aj v zahraničí.

V roku 2010 vstúpila do komunálnej politiky, osem rokov bola poslankyňou miestneho zastupiteľstva Mestskej časti Bratislava – Karlova Ves.

V rokoch 2011 – 2014 zastávala post viceprimátorky Bratislavy. V rokoch 2013 – 2020 bola spolumajiteľkou vydavateľstva pre deti a mládež Verbarium.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk