Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Nová zástavka Mariánska na Špitálskej
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Pohľad na novovybudovanú zastávku Mariánska. Foto: SITA
23. augusta 2018 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od BratislavaDen.skDPB, © BratislavaDen.sk Diskusia()

Novovybudovaná zastávka Mariánska je od štvrtka v prevádzke

Dopravný podnik Bratislava po rekonštrukcii električkovej trate na Špitálskej ulici, vybudoval aj novú zastávku Mariánska. Tá je električkovými linkami obsluhovaná od začiatku dennej premávky od štvrtka 23. augusta.

Novovybudovaná zastávka Mariánska je umiestnená na pôvodnom mieste pri Dvoch levoch. Predošlá stavebná dĺžka nástupného ostrovčeka pre električky bola 60 metrov, po novom má 45 metrov. K tejto úprave došlo z dôvodu, že úzky pás pôvodnej zastávky nebol na jej konci cestujúcimi využívaný a spôsoboval kolízne situácie cestnej dopravy. Nový ostrovček je teda kratší, ale podarilo sa ho po konzultáciách a schváleniach príslušných inštitúcií rozšíriť o 50 cm, čo bude pre cestujúcich komfortnejšie.

Nová zástavka Mariánska na Špitálskej
Generálny riaditeľ Dopravného podniku Bratislava Milan Urban (v popredí) počas spustenia novovybudovanej zastávky Mariánska na Špitálskej ulici do prevádzky. Foto: SITA

Nová zastávka spĺňa všetky normy na prevádzku električiek a taktiež cestné normy na prevádzku motorových vozidiel. „Zastávkou obnovujeme pôvodnú dostupnosť električkových liniek, pričom jej nové prevedenie zvyšuje bezpečnosť cestujúcej verejnosti,“ povedal predseda predstavenstva a generálny riaditeľ DPB, a. s., Milan Urban.

Moderná zastávka

Zastávka je vybavená výdajným automatom na cestovné lístky a elektronickou informačnou tabuľou, ktorá bude cestujúcich informovať o odchodoch liniek MHD. Výhodou je, že dispečing DPB môže priamo na informačné tabule posielať správy o prípadných mimoriadnych udalostiach. Zastávka má dva prístrešky pre cestujúcich s dĺžkou 4 m s lavičkami, nástupnú hranu, vodiace línie pre nevidiacich a slabozrakých s bezbariérovými úpravami, nové zábradlie a nový smetný kôš.

Nová zástavka Mariánska na Špitálskej, električka č. 4
Novovybudovaná zastávku Mariánska na Špitálskej ulici. Foto: SITA

V blízkosti zastávky pribudol priechod pre chodcov s bezbariérovými úpravami na chodníkoch, osadili nové osvetlenie priechodu, upravili aj dopravné značenie existujúcich parkovacích stojísk za účelom bezpečnejšieho a pohodlnejšieho vchádzania a vychádzania v súvislosti s rozšírením zastávky.
Novú zastávku vybudoval DPB, finančné prostriedky sa použili zo zdrojov hlavného mesta vo výške 109 860,55 eur bez DPH.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X