Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Marek_stevcek.jpg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Novozvolený rektor Marek Števček., profesor Právnickej fakulty UK a súčasný prorektor UK pre legislatívu. Foto: uniba.sk
15. novembra 2018 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od Ján Šutý, © BratislavaDen.skuniba.sk, © BratislavaDen.sk Diskusia()

Novozvolený rektor Univerzity Komenského Števček: „Chcem zjednocovať, nie rozdeľovať.“

Akademický senát Univerzity Komenského (UK) v Bratislave zvolil na svojom zasadnutí dňa 14. novembra za kandidáta na rektora UK profesora Mareka Števčeka.

Na právoplatné zvolenie kandidáta na funkciu rektora bola potrebná prítomnosť aspoň dvoch tretín členov akademického senátu.

V prvom kole získal profesor Marek Števček 36 hlasov a profesor Jozef Masarik 26 hlasov. Keďže ani jeden kandidát nezískal potrebné tri pätiny hlasov, voľby pokračovali druhým kolom. 

Kandidati_stevcek_masarik.jpg
Zľava: prof. Števček a prof. Masarik. Foto: Vladimír Kuric

V druhom kole kandidát Števček ziskom 38 zo 62 hlasov viac ako trojpätinovým podielom zvíťazil nad druhým kandidátom Jozefom Masarikom, ktorý je v súčasnosti dekanom Fakulty matematiky, fyziky a informatiky UK.

„Chcem byť rektorom, ktorý zjednocuje, a nie rozdeľuje,“  povedal tesne po vyhlásení výsledkov profesor Marek Števček. „Sekundu po vyhlásení výsledkov neexistujú tábory, sme všetci na jednej lodi a ja pre to urobím naozaj všetko,“  dodal.

Profesor Marek Števček z Právnickej fakulty UK v súčasnosti zastáva funkciu prorektora UK pre legislatívu a je predsedom Komisie pre rekodifikáciu súkromného práva.

Kandidat_stevcek_aula_uk.jpg
Novozvolený kandidát na rektora Marek Števček v Aule UK. Foto: uniba.sk

Univerzitu Komenského v Bratislave povedie vo funkčnom období od 1. februára 2019 do 31. januára 2023. Do funkcie rektora ho vymenuje prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska.

Súčasný, dosluhujúci rektor Karol Mičieta, bol na čele Univerzity Komenského dve funkčné obdobia.

vedecký park UK
Rektor Univerzity Komenského (UK) Karol Mičieta počas otvorenia Vedeckého parku Univerzity Komenského. Foto: SITA

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X