Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Obnova električkovej trate, Špitálska ulica
Foto: archívne, SITA

Novú električkovú trať v Petržalke by mali postaviť za menej ako 75 mil. eur

Po úspešnej kontrole procesu verejného obstarávania bude nasledovať podpis zmluvy o dielo s vysúťaženým zhotoviteľom a spustenie výstavby.

Proces verejného obstarávania na zhotoviteľa stavby novej električkovej trate v Petržalke – 2. časť Bosákova ulica – Janíkov dvor už má svojho víťaza.

Ako informovala hovorkyňa magistrátu Katarína Rajčanová, najnižšiu cenovú ponuku predložila skupina dodávateľov Združenie NS MHD Petržalka, ktorá ponúkla cenu 74,586 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty (DPH).

V najbližších týždňoch budú prebiehať povinné kontroly Úradom pre verejné obstarávanie (ÚVO). Následne, v prípade úspešnej kontroly, bude s vysúťaženým zhotoviteľom podpísaná zmluva o dielo a začne sa výstavba električkovej trate až po Janíkov dvor.

Kontrola procesu

Aktuálne začína plynúť lehota na podanie námietky voči výberu víťazného uchádzača. „V prípade, že nikto z neúspešných uchádzačov námietku v lehote nepodá, bude nasledovať kontrola procesu výberu zhotoviteľa na ÚVO. Ak bude podaná námietka a bude jej vyhovené, zopakuje sa napríklad časť vyhodnotenia predložených ponúk,“ objasnila hovorkyňa.

Po úspešnej kontrole celého procesu bude nasledovať podpis zmluvy o dielo s vysúťaženým zhotoviteľom a spustenie výstavby.

Víťazná ponuka

Víťaznú ponuku predložila skupina dodávateľov s názvom Združenie NS MHD Petržalka, kde hlavným členom je ALDESA CONSTRUCCIONES POLSKA SPÓLKA Z ORGANICZONA ODPOWIEDZIALNOŚCIA a ostatnými členmi sú ALDESA CONSTRUCCIONES S.A., CEDIS a HANT BA.

Druhú najnižšiu cenovú ponuku predložilo Združenie ICM-DUHA s hlavným členom ICM S.p.A. v hodnote 79,779 mil. eur bez DPH a tretiu Združenie Električka s hlavným členom PORR s.r.o. v hodnote 82,135 mil. eur bez DPH. Do verejného obstarávania sa zapojilo ešte ďalších päť uchádzačov.

Najväčší dopravný projekt

Nová električková trať v Petržalke, 2. časť Bosákova ulica – Janíkov dvor je v súčasnosti najväčší dopravný projekt mestskej hromadnej dopravy v hlavnom meste, ktorý vo veľkej miere odľahčí dopravnú situáciu a plynule sa napojí na zrekonštruovanú električkovú trať na Starom moste, ktorá vedie ponad Dunaj.

Vďaka tomuto spojeniu bude verejnosť len za pár minút komfortne a  bezpečne cestovať z historického centra mesta až na koniec najväčšej mestskej časti Petržalky.

Projekt bude financovaný prostredníctvom fondov Európskej únie v rámci Operačného programu Integrovaná infraštruktúra 2014-2020.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X