Nový Istropolis získal od magistrátu súhlasné záväzné stanoviská k investičnej činnosti

Fontána v átriu Istropolisu počas búrania výškovej administratívnej budovy bývalého Domu Revolučného odborového hnutia (ROH) v rámci prípravy projektu Nový Istropolis na Trnavskom Mýte v Bratislave. Bratislava
Foto: archívne, SITA/Diana Černáková

Nová kultúrno-spoločenská sála má ponúknuť reprezentatívne priestory pre rôzne druhy podujatí.

Projekt nového Istropolisu v Bratislave získal súhlasné záväzné stanoviská k investičnej činnosti od magistrátu hlavného mesta. Ako informuje developer Immocap, ktorý revitalizuje zanedbanú zónu na Trnavskom mýte, výstavbu projektu plánuje na druhú polovicu roka 2024.

Záväzné stanoviská sa týkajú technickej infraštruktúry a dopravných riešení, ako aj samotných budov prvej fázy projektu. Konkrétne ide o priestory pre bývanie a prácu, ako aj kultúrno-spoločenskú sálu.

Projekt, ktorý predstavili verejnosti v roku 2020, má skultivovať lokalitu a oživiť Trnavské mýto priestormi pre prácu, bývanie a kultúrno-spoločenské vyžitie. Nová kultúrno-spoločenská sála má ponúknuť reprezentatívne priestory pre rôzne druhy podujatí, ako sú koncerty, festivaly, firemné podujatia, prednášky, výstavy, či kongresy. Nový Istropolis má priniesť do lokality tiež verejné priestranstvá, na ktorých spolupracujú s ateliérmi KCAP a Cityförster.

V novej zóne vzniknú tri nové námestia a parter s obchodmi, službami či gastro prevádzkami a kaviarňami. „Okrem spomínanej kultúrno-spoločenskej sály budú aj tieto externé zóny ponúkať ďalšie možnosti na organizáciu kultúrnych podujatí, trhov a komunitných stretnutí,“ priblížil investor.

Vnútroblokové ulice medzi administratívnymi a rezidenčnými budovami budú mať komornejší charakter. Betónové plochy a neudržiavané parkovisko plánujú nahradiť vodnou plochou a nízkou i vzrastlou zeleňou, ako sú stromy, kvety a trávniky.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk