Nový klub dôchodcov vyrastie v Devínskej Novej Vsi, jeho súčasťou bude možno kinosála či priestor na cvičenia

Klub dôchodcov
Foto: Devínska Nová Ves, Gettyimages - koláž Bratislavadeň

Exteriérové práce sa stihli ešte pred príchodom mrazov. Prečítajte si, v akom stave je rekonštrukcia budúcich priestorov klubu dôchodcov.

Devínska Nová Ves sa rozhodla spríjemniť život miestnym seniorom a dopriať im priestor, v ktorom môžu spoločne tráviť čas. Rekonštrukcia by mala byť ukončená v druhej polovici tohto roka.

Rekonštrukcia budovy, v ktorej by mal byť nový klub dôchodcov, sa spustila v apríli minulého roka. Z pôvodnej budovy ostali len nosné múry a kovová konštrukcia. Prevažná časť exteriérových prác prebehla pred príchodom mrazov.

Zástupcovia klubu dôchodcov sa zúčastnili na kontrolnom dni a mohli vidieť stavebné práce. Momentálne sa v budove vykonávajú interiérové práce ako napríklad úprava podláh, sociálnych zariadení či zabezpečenie kúrenia.

Vedúca klubu dôchodcov vo videu uviedla, že si vie predstaviť v nových priestoroch prevádzku kinosály pri besedách či spoločenských posedeniach. Možné bude aj zapojenie pracovníka rehabilitácie či cvičenie. Na dvore by mohlo vzniknúť posedenie a seniori by chceli hrať vonku hry, napríklad petang.

Pandémia ovplyvnila rýchlosť rekonštrukcie. Firma zabezpečujúca práce priznala, že mešká dodanie stavebných materiálov.

Mestská časť bude projekt financovať z vlastného vrecka a investuje približne do 500-tisíc eur. Z externých zdrojov z mesta pôjde na projekt 350-tisíc eur.

Klub dôchodcov
Práce sú v plnom prúde. Foto: Facebook/ Devínska Nová Ves

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk