Nový park v Slnečniciach už má svoj názov. Viete aký?

Titulna.jpg
Foto: CRESCO REAL ESTATE

Vo štvrtok otvoril svoje brány Park Josepha Poppera v Slnečniciach. Zatiaľ jeho prvá časť sa rozprestiera na úctyhodných 14-tisíc m2 a obyvateľom Slnečníc prináša plejádu nových možností oddychu. Už teraz je po Sade Janka Kráľa druhým najväčším parkom v Petržalke, jeho príbeh sa tu však nekončí, plánuje sa jeho ďalšie rozširovanie.

Nový park sa stane živým miestom pre komunity

V parku nájdete nové petangové ihrisko, ktoré ešte viac sprístupní tento obľúbený francúzsky šport v Petržalke, kde za posledné roky už dve ihriská pribudli. Samozrejmosťou sú aj detské ihrisko, workout zóna či výbeh pre štvornohých miláčikov. Zaujímavosťou je bludisko zo živého plotu, kde sa deti poriadne vyšantia. Park sa bude ešte rozrastať smerom k novej električkovej trati. Jeho plánovaná plocha 58-tisíc m2 je skoro dvojnásobkom obľúbenej Medickej záhrady v Starom Meste.

Inzercia01.jpg
Foto: CRESCO REAL ESTATE

Názov zasadený v histórii

Park Josepha Poppera v Slnečniciach spája zažitý názov novej štvrte a historickej osobnosti, ktorá v lokalite žila. Rodina Popperovcov tu niekoľko generácií farmárčila. Z územia však musela utiecť potom, ako im pred druhou svetovou vojnou pozemky zhabali nacisti.

Inzercia02.jpg
Foto: CRESCO REAL ESTATE

Slnečnice ešte porastú

Nedávne spustenie výstavby projektu Slnečnice Nad mestom prinesie do tejto vychytenej Bratislavskej štvrte ďalších 319 bytov. Neopakovateľné výhľady či tesná blízkosť k novému parku sú pre záujemcov o vlastné bývanie poriadnym lákadlom. Voľné byty v rámci projektu Slnečnice Nad mestom už nájdete v ponuke.

Navštívte nás na slnecnice.sk.

Informačný servis

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk