Nový primátor Matúš Vallo predstavil ďalších členov svojho tímu

BRATISLAVA: Predstavenie èlenov tímu Matúša Valla
Foto: SITA/Diana Černáková

Magistrát bude mať zamestnanca, ktorý bude riešiť drogovú problematiku mesta.

Novinárom na stredajšej tlačovej konferencii v Primaciálnom paláci predstavil Ivetu Chovancovú, ktorá sa bude venovať bezpečnosti v meste a riešiť hlavne drogovú problematiku. Pracovať bude na znižovaní rizík, ktoré súvisia s drogami.

Ďalším členom Vallovho tímu je Bruno Konečný. Spolupracovať bude s bratislavskými mestskými časťami a pripravovať stretnutie K8, čo je združenie primátorov slovenských krajských miest. Najbližšie stretnutie primátorov bude v novom roku 8. januára.

Matúš Vallo v stredu médiám predstavil aj Andreja Kovalíka, ktorý sa v hlavnom meste bude venovať zeleni a životnému prostrediu. Kovalík je v súčasnosti poslancom Bratislavského samosprávneho kraja. Poradcom viceprimátorke Bratislavy Tatiane Kratochvílovej v oblasti dopravy a dopravných stavieb bude Ján Kovalčík. Všetci noví členovia tímu budú zamestnancami bratislavkého magistrátu, s výnimkou Jána Kovalčíka, ktorý bude externý spolupracovník.

Novými viceprimátorkami hlavného mesta SR Bratislavy sú Tatiana Kratochvílová a Lucia Štasselová. Riaditeľom magistrátu je Ctibor Košťál. Minulý týždeň po ustanovujúcom zastupiteľstve to povedal nový primátor Bratislavy Matúš Vallo.

Prvá viceprimátorka Tatiana Kratochvílová je bývalá hlavná dopravná inžinierka Bratislavy, druhá viceprimátorka Štasselová bola mestskou poslankyňou aj počas mandátu bývalého primátora Bratislavy Iva Nesrovnala. Kratochvílová sa bude venovať doprave a životnému prostrediu. Štasselová sa bude orientovať na sociálnu oblasť, bývanie i kultúru. Riaditeľom kancelárie primátora je Jakub Kmeť, ktorý viedol projekt Odkaz pre starostu a spolupracoval s primátorom Trnavy Petrom Bročkom.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk