Nový primátor Vallo oznámil mená nových viceprimátoriek aj riaditeľa magistrátu

Novozvolený primátor hlavného mesta SR Matúš Vallo (vpravo) poèas brífingu po zložení primátorského s¾ubu v rámci ustanovujúceho zasadnutia Mestského zastupite¾stva v Bratislave. Bratislava, 7. december 2018.
Foto: SITA/Braňo Bibel

Novými viceprimátorkami hlavného mesta SR Bratislavy budú Tatiana Kratochvílová a Lucia Štasselová. Riaditeľom magistrátu bude Ctibor Košťál.

Na piatkovom brífingu po ustanovujúcom zastupiteľstve to novinárom povedal nový primátor Bratislavy Matúš Vallo. Prvá viceprimátorka Tatiana Kratochvílová je bývalá hlavná dopravná inžinierka Bratislavy, druhá viceprimátorka Štasselová bola mestskou poslankyňou aj počas mandátu bývalého primátora Bratislavy Iva Nesrovnala.

Vallo počas brífingu spomenul, že Kratochvílová sa bude venovať doprave a životnému prostrediu. Štasselová sa bude orientovať na sociálnu oblasť, bývanie i kultúru. „Ctibor Košťál sa v komunálnom prostredí dlhodobo pohybuje, pôsobí v neziskovej a mimovládnej organizácii Inštitút pre dobre spravovanú spoločnosť,“ poznamenal Vallo. Riaditeľom kancelárie primátora bude Jakub Kmeť, ktorý viedol projekt Odkaz pre starostu a spolupracoval s primátorom Trnavy Petrom Bročkom. O ďalších členoch tímu chce Matúš Vallo informovať novinárov na stretnutí, ktoré pre nich pripravuje budúci týždeň.

Noví i staronoví poslanci hlavného mesta SR Bratislavy v piatok na ustanovujúcom zastupiteľstve zložili sľub a stali sa tak oficiálnymi mestskými poslancami. Novému primátorovi Matúšovi Vallovi symbolicky odovzdal úrad bývalý primátor hlavného mesta Ivo Nesrovnal.

Ustanovujúce zastupiteľstvo bolo v piatok 7. decembra v Zrkadlovej sieni Primaciálneho paláca v Bratislave. V bratislavskom mestskom zastupiteľstve je po novembrových komunálnych voľbách z celkového počtu 45 mestských poslancov 25 nových a 20 svoj post obhájilo.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk