Nový projekt s názvom Sadni si! má vytvoriť príjemné prostredie a posedenie v centre mesta

Sadni si projekt sedenie bratislava
Zdroj: bratislava.sk

Mesto chce rozvíjať dobré vzťahy v meste tým, že vytvorilo kvalitnejší verejný priestor projektom Sadni si!

Kvalitný verejný priestor je jednou z priorít vedenia mesta. Ku kvalitnejšiemu verejnému priestoru má viesť aj projekt voľného sedenia v meste – Sadni si! Projekt je inšpirovaný zahraničnými metropolami a predstavuje spôsob, ako navýšiť možnosti posedenia, oddychu, ale aj stretávania sa v meste bez vytvárania stálych bariér.

Voľné sedenie, kde by si mohli obyvatelia len tak posedieť vo svojich mestách vo verejnom priestore, som videl a zažil v New Yorku či v Paríži. Chceme, aby mali ľudia Bratislavu radi, aby bola ich a voľné sedenie je jeden zo spôsobov, ako k tomu prispieť. Verím, že sa tento koncept chytí a budeme ho v Bratislave rozširovať po celom meste. Kultivácia verejného priestoru a projekty tohto druhu bude jedna z kľúčových úloh novovzniknutého Metropolitného inštitútu Bratislavy,“ povedal primátor Bratislavy Matúš Vallo.

Sadni si projekt sedenie bratislava
Zdroj: bratislava.sk

Nový projekt prináša do centra Bratislavy nové mobilné súpravy na sedenie. Domáci aj turisti si tak môžu urobiť pohodlie a oddýchnuť si, alebo len tak si posedieť s priateľmi. Prvé súpravy sa v meste objavujú už v týchto dňoch, napríklad aj pred Starou tržnicou a na Primaciálnom námestí. Podľa slov mesta budú pribúdať postupne aj v iných lokalitách, ako napríklad na Komenského námestí, Treskoňovej ulici, Námestí SNP a Kamennom námestí. Napokon by sa po celej Bratislave malo objaviť stolov a 240 stoličiek.

Sadni si projekt sedenie bratislava
Zdroj: bratislava.sk

Mobilné sedenie má hneď niekoľko výhod. Jednou z nich je aj to, že je mobilné, čo znamená, že si ho každý môže presunúť na miesto, ktoré mu práve vyhovuje. Je možné si ich voľne posunúť podľa potreby, či už z tieňa do slnka, alebo tak, aby ste mali lepší výhľad, prípadne tak, aby vedela pokope sedieť aj väčšia skupinka kamarátov. A ďalšou výhodou je, že na nich môžu užívatelia konzumovať aj vlastné jedlo a nápoje (samozrejme s výnimkou tvrdého alkoholu).

Projekt Sadni si! budete môcť sledovať na sociálnych sieťach s hashtagom #Sadnisi a na Facebooku – Bratislava – hlavné mesto SR. Bližšie informácie nájdete aj na webovej stránke mesta tu.

Sadni si projekt sedenie bratislava
Zdroj: bratislava.sk
Sadni si projekt sedenie bratislava
Zdroj: bratislava.sk

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk