Nový projekt Stockerka prinesie v Devínskej Novej Vsi viac bytov, obyvatelia sa obávajú niekoľkých vecí

Stockerka
Foto: Proxenta - koláž Bratislavadeň

Projekt Stockerka budú tvoriť štyri bytové domy a v ich okolí vznikne rozsiahly park a multifunkčné ihrisko.

Záujemcovia o kúpu nehnuteľností v Bratislave sa tejto správe určite potešia. Obyvatelia však majú zmiešané dojmy a kým niektorí vítajú využitie prázdnej plochy, iní sa zamýšľajú nad otázkami, čo bude s parkovaním či úbytkom prírody.

Byty v blízkosti lesa

Investor plánuje začať nový projekt Stockerka v Devínskej Novej Vsi v roku 2023. Ako uvádza na webe, v priestore vyrastú štyri bytové domy a prinesú 275 bytov a apartmánov. Projekt sa nachádza v lokalite s prírodou a v blízkosti lesa.

Stockerka
Projekt Stockerka. Foto: Proxenta

Súčasťou Stockerky bude taktiež piaty objekt, v ktorom by sa mala zriadiť reštaurácia. Rodinám s malými deťmi pomôže zriadenie škôlky v jednom z bytových domov. Deti budú môcť navštevovať multifunkčné ihrisko a rozsiahly park.

Názov projektu odkazuje na históriu lokality, ktorá sa týka ťažby kameňa v lomoch na Devínskej Kobyle. Najväčším kameňolomom bola Štokerská vápenka. Územie je súčasťou prírodnej rezervácie Štokerská vápenka už viac ako 25 rokov.

Stockerka
Projekt Stockerka. Foto: Proxenta

Nedostatok parkovacích miest

Pani Miša na Facebooku upozornila na projekt s tým, že stavebný úrad mestskej časti vyvesil oznámenie o začatí územného konania na konci apríla. K projektu je možné zaslať námietky a pripomienky v lehote do 10 pracovných dní od doručenia. Obyvateľka dodala, že starosta Dárius Krajčír rozdával respirátory od developera s vlastným podpisom.

Podľa obyvateľky Stockerka prinesie nielen byty, ale aj ďalších približne 350 áut. Myslí si, že noví majitelia bytov si zakúpia rezidenčné karty a budú chcieť parkovať na všeobecných parkovacích miestach, ktoré Devínska Nová Ves však nemá. Pani Rosa dodala, že pri výstavbe by mali zvážiť podzemné parkovisko, pretože situácia s parkovaním je neúnosná už teraz.

Pán Martin víta, že sa plocha pri Lidli zastavia. „Tam bola len burina, aspoň sa to využije,“ tvrdí obyvateľ. S týmto názorom nesúhlasí pani Maruš, pretože sa podľa nej všetko zastavia a nikde neostal kus nevyužitej zelene.

Pani Ľubica zdôraznila, že mestská časť nie je pripravená na taktúto masu nových ľudí pri aktuálnej infraštruktúre. Chýba detský lekár či všeobecný lekár pre dospelých. Pani Mirka sa zamýšľa, kde budú chodiť nové deti do škôl, pretože miestne školy nemajú kapacity už teraz.

Výstavba pánovi Marekovi neprekáža, no mali by sa riešiť zastávky vlakov nad Tescom či požadovať parkovanie pred objektom. Podľa pána Petra zelene neustále ubúda a o chvíľu nebude už nič.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk