Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Tribúna, závoddisko
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Simona Jurigová, © BratislavaDen.sk
27. septembra 2017 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od BratislavaDen.skSimona Jurigová, © BratislavaDen.sk

Nový riaditeľ, staré zvyky? S výstavbou tribúny sa nepokračuje

Fanúšikovia dostihového športu stále čakajú na novú tribúnu na dostihovej dráhe v Petržalke. Napriek zmenám vo vedení sa tribúny nedočkali.

Na čele Závodiska, š. p., aktuálne sedí Ing. Ľuboš Chmelár, ktorý bol poverený vykonávaním funkcie v decembri 2016. V marci tohto roku ho obsadili do funkcie riaditeľa. Podľa jeho slov chce zháňať peniaze a do piatich rokov dosiahnuť červenú nulu.

Ľudia, ktorí sa pravidelne pohybujú v tomto športe, dúfali, že pri novom riaditeľovi sa opäť obnoví výstavba tribúny. V prípade väčších dostihov súčasné tribúny kapacitne nestačia. Nová tribúna by okrem toho prilákala na Závodisko viac ľudí a spopularizovala tento šport, čo by prinieslo ďalšie peniaze.

Závodisko, dostihy
Simona Jurigová, © BratislavaDen.sk

Zmluva na výstavbu tribúny bola uzatvorená 10. júna 2010 a výstavba mala trvať 16 mesiacov. Podľa pôvodných plánov si mali diváci užívať už prvé dostihy v roku 2012 vychutnať z nového miesta. Stavba sa začala 9. februára 2012. Zákazku dostala firma Strabag a predpokladaná hodnota prác predstavovala 4,8 milióna eur bez dane. Prvé prerušenie výstavby bolo v roku 2010. Bývalý riaditeľ Šurda v novembri na Galavečeri slovenského turfu oznámil, že vedenie rezortu schválilo ďalšie investície. V apríli 2011 uviedol, že tribúna by mala fungovať v sezóne 2013.

V súčasnosti je tribúna stále v rovnakom stave. Výstavba nepokračuje a v jej okolí sú smeti. Diváci dúfajú, že si z nej budú môcť pozrieť dostihy aspoň v roku 2017, čo je sedem rokov od podpísania zmluvy.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X