Nový Slnečný festival by mohol odštartovať tradíciu pouličnej zábavy a bábkového divadla

divadlo
ilustračné: pixabay.com

Posledný augustový a prvý septembrový deň je v programe nového podujatia vyše 30 divadelných, cirkusových a hudobných vystúpení.

„V meste Slnečných jazier začíname novú tradíciu pod heslom Umenie a tvorivosť v každom kúte a pre každého. Pestrý program je koncipovaný rodinne a pre všetky vekové kategórie od batoliat po dospelých. Okrem slovenských prídu účinkujúci z Čiech a Maďarska,“ uviedla na dnešnej tlačovej konferencii iniciátorka a projektová manažérka festivalu Ivica Franeková.

Vystúpenia so zameraním na pouličné a bábkové divadlo sa uskutočnia v rôznych vonkajších a vnútorných mestských priestoroch.

Bábkarstvo a pouličné divadlo si organizátori vybrali preto, lebo bábkarstvo ponúka skvelú možnosť na pritiahnutie detí a mladých k divadlu a pouličné divadlo dokáže posilniť vzťah ľudí ku komunite aj lokalite.

„Hlavným ťahákom pre dospelých je výnimočný zjav na slovenskej divadelnej scéne Teatro Tatro. Na Slnečných jazerách predstaví inscenáciu Michaila Bulgakova Majster a Margaréta, s ktorou zažiarilo na festivale Nová dráma v Bratislave. V hlavných úlohách sa predstavia Lukáš Latinák, Marián Miezga, Milan Ondrík a Róbert Jakab. V uliciach návštevníkov zabaví CirKus-Kus, Divadlo na vysokej nohe či Túlavé divadlo. V literárnej kaviarni bude Róbert Roth čítať Hlbokomorské rozprávky a Bibiana Ondrejková predstaví svoju novú knihu Len tak zľahka,“ dodala Franeková.

Okrem predstavení sa návštevníci môžu tešiť na rôzne výstavy, zónu so sedacími vakmi a hojdacími sieťami, budú si môcť zahrať spoločenské hry i vyskúšať svoju kreativitu v tvorivých dielničkách.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk